Bankowość internetowa bez tajmenic

Bankowość internetowa - tyle możliwości w jednym miejscu! Zobacz, co możesz zrobić w swoim banku online.

0

online_bankingBankowość internetowa to system do obsługi konta osobistego (i nie tylko), do którego można dotrzeć za pośrednictwem sieci internetowej. Dostęp do bankowości internetowej jest już praktycznie standardową usługą dołączaną do każdego rachunku bankowego w najpopularniejszych bankach w Polsce. Dowiedzmy się,  jakie możliwości daje współczesnemu człowiekowi bankowość internetowa.

Przelewy

Bankowość internetowa to doskonała platforma do samodzielnego wykonywania przelewów pieniężnych oraz dokonywania opłat stałych i jednorazowych. Robienie przelewów w systemie kontroli konta online jest dziecinnie proste i składa się z kilku łatwych kroków. Wpisuje się tytuł przelewu, kwotę, numer rachunku odbiorcy i jego nazwę, a następnie zatwierdza się transakcję. Poprzez bankowość internetową można płacić za zakupy online w serwisach transakcyjnych i doładowywać telefony komórkowe – wtedy formularz wypełniany jest automatycznie.

Każdego odbiorcę można zapisać, a z każdej transakcji zrobić szablon płatności. Usprawnia to i przyspiesza dokonywanie kolejnych przelewów.  W każdej bankowości internetowej można wykonywać przelewy danego dnia, lub tak zwane odroczone, wysyłane w dniu wcześniej ustalonym przez posiadacza rachunku. Zazwyczaj banki oferują także możliwość zapisywania przelewów stałych, na tą samą kwotę, do tego samego odbiorcy, wysyłanych w regularnych odstępach czasu – doskonałych dla tych, którzy opłacają różnorodne abonamenty i raty.

Kontrola finansów

Bankowość internetowa daje właścicielowi konta dostęp do aktualnego salda rachunku. To podzielone jest zazwyczaj na dwa filary – saldo dostępne i saldo księgowe. To pierwsze to suma środków, z których można korzystać, a to drugie to kwota powstała z połączenia salda dostępnego i pieniędzy zablokowanych ze względu na dokonane transakcje, które jeszcze nie zostały zaksięgowane przez bank.

W każdej bankowości internetowej klient ma możliwość obejrzenia szczegółowej historii rachunku. Znajdują się w niej wpływy i wydatki, rozpisane według daty księgowania. Zawierają kwotę, często również czas właściwy dokonania transakcji, odbiorcę/nadawcę przelewu czy płatności oraz inne szczegóły. Historię konta można przeglądać na wiele różnych sposobów, które dowolnie się dostosowuje do aktualnych potrzeb.

Ustawienia konta i usługi bankowe

Poprzez bankowość internetową klienci banków mogą zmieniać preferencje i ustawienia swojego rachunku oraz karty. Mają wiele możliwości – mogą włączać i wyłączać usługi dodatkowe, modyfikować je, a także zmieniać limity transakcji zarówno na rachunku jak i tych dokonywanych kartą debetową.

Ta sama droga daje im również dostęp do wszystkich produktów finansowych, jakie mają w danym banku, na przykład funduszy inwestycyjnych, lokat, kredytów i ubezpieczeń. Mogą je do woli monitorować i kontrolować, a także modyfikować. Za pośrednictwem bankowości internetowej mogą również zawierać nowe umowy o produkty finansowe, zgłosić zainteresowanie innymi ofertami, a także kontaktować się z pomocą techniczną i merytoryczną banku.

Bankowość internetowa to system, który bardzo usprawnia funkcjonowanie finansowe każdego człowieka. Wystarczy się go dobrze nauczyć, aby móc czerpać niezliczone korzyści z dostępu do niego. Każdy, kto posiada dostęp do bankowości internetowej wie, że jest to dobry wynalazek.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z serii ABC kont osobistych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here