Jak ocieplić strop?

0

ocieplenie stropuOcieplenie stropu jest potrzebne w tych miejscach, gdzie strop jest warstwą rozgraniczającą pomieszczenia, bądź przestrzenie, jak na przykład otwarta przestrzeń nad tarasem i pokój, bądź nieocieplona piwnica i pomieszczenia mieszkalne. W celu ocieplenia należy zlikwidować całą nawierzchnię i okładzinę, jeżeli jest już ona położona. Im grubszego ocieplenia użyjemy, tym bardziej nasza posadzka się uniesie.

Możemy do tego celu użyć suchy jastrych, czyli kruszywo z płyt jastrychowych, następnie kruszywo musimy wyrównać łatą, a potem układa się na tym płyty jastrychowe, gipsowo-kartonowe, bądź gipsowo – włóknowe. Jeżeli mamy do czynienia z podłogą na legarach, przestrzeń między nimi wypełniamy wełną mineralną lub drzewną. W przypadku drewnianego stropu belkowego , przestrzeń między tymi belkami również wypełniamy materiałem termoizolacyjnym, w tym przypadku możemy użyć także materiału sypkiego. Przy stropie betonowym, w przypadku pomieszczeń użytkowanych powinniśmy wykonać podłogę na legarach z izolacją między nimi.

Trzeba pamiętać także o warstwie wykończeniowej. W innym przypadku może się okazać, że z pomieszczenia na taras mamy przejście po stopniu, a nasze drzwi nie chcą się zamykać. Inną możliwością ocieplenia, jest wykonanie termoizolacji na szkielecie, który wykonuje się pod sufit podwieszany. Wtedy warstwa materiału termoizolacyjnego po wykończeniu będzie niewidoczna. Jednak należy pamiętać, że odpowiednie instalacje elektryczne zajmują część miejsca, przez co możemy utracić około 30 cm na wysokości pomieszczenia, natomiast w przypadku ocieplania stropu od góry powinna to być grubość w okolicy 15 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here