Jak przenieść drzwi w inne miejsce?

0

przeniesienie drzwiPrzeniesienie drzwi w inne miejsce to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób remontujących swoje mieszkanie czy dom. Ten drobny zabieg pozwala często na znaczącą poprawę komfortu użytkowania naszego lokum.

Jeżeli decydujemy się na przesunięcie drzwi w inne miejsce, przede wszystkim należy sprawdzić, czy znajdują się one w ścianie działowej czy nośnej.

Jeżeli jest to ściana działowa, sytuacja jest znacznie prostsza – wystarczy jedynie odpowiednie wzmocnienie nadproża, na przykład przez użycie prętów stalowych, co zapobiegnie pękaniu tynku nad drzwiami.

Jeżeli ściana jest nośna, musimy najpierw uzyskać zgodę projektanta na zmiany w elementach konstrukcyjnych – pod żadnym pozorem nie należy zaniedbywać tego elementu. W ścianie konstrukcyjnej koniecznym jest przed wykuciem otworu wybudowanie nowego nadproża. Jest to element, który przenosił będzie wszystkie obciążenia ze stropu i wyższych części budynku.

Poza tym należy koniecznie pamiętać o kilku sprawach, o których łatwo zapomnieć. Po pierwsze – w ścianach często znajdują się elementy instalacji elektrycznych, kable, rury lub inne elementy, które trzeba będzie przenosić w inne miejsce. Może to wymagać interwencji hydraulika lub elektryka. Po drugie, posadzki w poszczególnych pomieszczeniach niekiedy różnią się grubością, a co za tym idzie ich poziom jest różny. Przenosząc drzwi w inne miejsce trzeba pamiętać o odpowiednim progu, a także o tym, by przy budowaniu nowego nadproża brać pod uwagę poziom posadzki leżącej wyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here