Jak wybrać najbezpieczniejsze zamki do drzwi?

0

zamekBezpieczny zamek do drzwi to inwestycja, która nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, a w zamian za to zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa zarówno gdy nie ma nas w domu, jak i na przykład w nocy. Jakie zamki są najbezpieczniejsze i na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim dobrze, by był to zamek wielopunktowy, to znaczy ryglujący drzwi nie tylko w środku skrzydła, jak robią to zamki tradycyjne, ale także w innych wybranych miejscach – najczęściej na górze i na dole drzwi.

Wkładka bębenkowa w takim zamku dodatkowo może zwiększyć bezpieczeństwo – należy zwrócić uwagę, aby nie wystawała ona zbyt dużo poza szyld, oraz by była to wkładka atestowana.

Wygodnym i nie mniej bezpiecznym rozwiązaniem jest zainstalowanie takich samych wkładek we wszystkich zamkach – zapewnia to wygodę otwierania kilku drzwi lub bramek za pomocą jednego klucza.

W zależności od potrzeb warte przemyślenia jest także zainstalowanie „systemu klucza”, czyli wkładek zakodowanych tak, aby każdy z kluczy miał możliwość otwierania tylko wybranych drzwi – mamy tutaj pełną dowolność w aranżacjach. Dla zobrazowania zasady działania takiego systemu, można przedstawić przykład, gdzie klucz należący do właściciela otwiera wszystkie drzwi w domu, a klucz osoby dbającej o ogród tylko furtkę i np. garaż.

W drzwiach wejściowych warto zamontować specjalny szyld antywłamaniowy, który wzmocniony jest grubą, stalową blachą i znacznie utrudnia, a wręcz uniemożliwia wyłamanie zamka. Ze stali hartowanej wykonywane są także elementy ochraniające wkładki bębenkowe, co z kolei udaremnia próby włamania przez zniszczenie wkładek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here