Jak zamontować świetlik tunelowy?

0

Najbardziej pożądanym oświetleniem pomieszczenia jest światło naturalne. Jeśli jednak w pomieszczeniu nie mamy okien, a koniecznie chcemy zaoszczędzić na energii elektryczne, świetnie sprawdzi się świetlik tunelowy.

Inaczej mówiąc jest to okno dachowe z elastycznym bądź sztywnym połączeniem z stropem, który jest kondygnację niżej. Jeżeli jest taka możliwość, należy wybrać połączenie sztywne, ponieważ taki świetlik daje nawet 3 razy więcej światła.

Co więcej dzięki świetlikowi o połączeniu sztywnym, możemy połączyć dłuższy odcinek. Na zakończeniu tunelu należy zamontować specjalną szybę akrylową, która rozprasza światło i maskujące wykończenie, na przykład pierścień.

Światło dostarczone przez taki świetlik powinno być wystarczające dla pomieszczenia o powierzchni 10 m2. Oczywiście ilość świetlików nie jest ograniczona, dzięki czemu można uzyskać bardzo ciekawy efekt. Jednak w pomieszczeniu należy zainstalować dodatkowe oświetlenie elektryczne, ponieważ światło powinno być w pomieszczeniu w czasie zachmurzenia czy nocą.

Istnieje możliwość zakupienia specjalnej instalacji elektrycznej, którą można zamontować wewnątrz tunelu i wykorzystywać jako lampę, bez konieczności przykręcania lampy. Świetlik jest szczególnie polecany do łazienek, spiżarni, holu czy garderoby. W pomieszczeniach typu kuchnia, salon, sypialnia może się nie sprawdzić, ponieważ mają one zazwyczaj dość dużą powierzchnię i ilość świetlików musiałaby być znaczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here