Jak zaprojekt...

Jak zaprojektować kuchnię?

3

projekt kuchni 300x264 Jak zaprojektować kuchnię?Do samodzielnelnego zaprojektowania kuchni pomocny może okazać się program IKEA. Dzięki niemu nie tylko rozmieścimy szafki kuchenne, ale możemy również obliczyć orientacyjny koszt projektowanej kuchni.

Klika zasad dobrze zaprojektowanej kuchni:

 1. Najlepiej zachować kolejność usytuowania stref roboczych: spiżarka (opcjonalnie), lodówka, blat, zlewozmywak, blat, zmywarka (opcjonalnie), blat, kuchenka.
 2. Pomiędzy urządzeniami należy zachować właściwe odstępy. Nie mogą być za daleko od siebie.
  • Lodówka i zlew – od 50 do 150 cm
  • Zlew i zmywarka – najlepiej jak będą sąsiadywały
  • Zlew i kuchenka – od 50 do 150cm
  • Kuchenka i lodówka 100-200cm
 3. Szafki wiszące montujemy50-60 centymetrów powyżej blatu roboczego.
 4. Okap montujemy ok. 70 – 90 centymetrów powyżej płyty kuchennej.
 5. Blat-barek montujemy na wysokości 100 – 150 centymetrów.

rzut kuchni 300x266 Jak zaprojektować kuchnię?

3 KOMENTARZE

 1. Oddac swoj domu w rece projektantow wnetrz . . . głupota. Projektant wnetrz zaprojektuje dom wedlug jego uznania. Bedzie sie stosowal do waszych decyzji i upodoban ale to bedzie i tak jego wizja ktora rzadko przypada w 100 % do naszych osobistych gustów. Najwazniejsze jest dobre rozmieszczenie urzadzen tak jak to jest napisane wyzej. A dalej … co dusza zapragnie. Macie sami kontrole nad kosztami. Sceptyczne podejscie – juz mialem doczynieni z projektantami co prawda Bogu dzieki nie na swoim mieszkaniu. To Pani szanowna Architkt wnetrz stwierdzila ze 2 letni parkiet zastapi panelami…

  Oceń: Dobre 3 Słabe 3

 2. Ja jednak wolałabym oddać ta czynność zdecydowanie tym ,którzy znają sie najlepiej na projektowaniu.Dlatego też postanowiłam oddac moja kuchnie w ręce projektantów.

  Oceń: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz