Jak zaprojektować kuchnię?

3

projekt-kuchniDo samodzielnelnego zaprojektowania kuchni pomocny może okazać się program IKEA. Dzięki niemu nie tylko rozmieścimy szafki kuchenne, ale możemy również obliczyć orientacyjny koszt projektowanej kuchni.

Klika zasad dobrze zaprojektowanej kuchni:

 1. Najlepiej zachować kolejność usytuowania stref roboczych: spiżarka (opcjonalnie), lodówka, blat, zlewozmywak, blat, zmywarka (opcjonalnie), blat, kuchenka.
 2. Pomiędzy urządzeniami należy zachować właściwe odstępy. Nie mogą być za daleko od siebie.
  • Lodówka i zlew – od 50 do 150 cm
  • Zlew i zmywarka – najlepiej jak będą sąsiadywały
  • Zlew i kuchenka – od 50 do 150cm
  • Kuchenka i lodówka 100-200cm
 3. Szafki wiszące montujemy50-60 centymetrów powyżej blatu roboczego.
 4. Okap montujemy ok. 70 – 90 centymetrów powyżej płyty kuchennej.
 5. Blat-barek montujemy na wysokości 100 – 150 centymetrów.

rzut-kuchni

3 KOMENTARZE

 1. Oddac swoj domu w rece projektantow wnetrz . . . głupota. Projektant wnetrz zaprojektuje dom wedlug jego uznania. Bedzie sie stosowal do waszych decyzji i upodoban ale to bedzie i tak jego wizja ktora rzadko przypada w 100 % do naszych osobistych gustów. Najwazniejsze jest dobre rozmieszczenie urzadzen tak jak to jest napisane wyzej. A dalej … co dusza zapragnie. Macie sami kontrole nad kosztami. Sceptyczne podejscie – juz mialem doczynieni z projektantami co prawda Bogu dzieki nie na swoim mieszkaniu. To Pani szanowna Architkt wnetrz stwierdzila ze 2 letni parkiet zastapi panelami…

 2. Ja jednak wolałabym oddać ta czynność zdecydowanie tym ,którzy znają sie najlepiej na projektowaniu.Dlatego też postanowiłam oddac moja kuchnie w ręce projektantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here