Jak zbudować ściankę instalacyjną w łazience?

0

Ostatnio w wystroju łazienek furorę robią wolnostojące ścianki, do których najczęściej są przymocowane toalety bądź bidety. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych łazienek, bo pozwala w ciekawy sposób zagospodarować przestrzeń, dodatkowo oddzielając część kąpielową i toaletową. Ponadto podnosi wartość estetyczną takiej łazienki, a taki rodzaj przegrody możemy ustawić pod dowolnym kątem.

Aby zbudować taką ściankę należy się zaopatrzyć w specjalny stelaż instalacyjny, który umieszcza się w profilu podłogowym. Po zamontowaniu, musi to spełniać rolę szkieletu nośnego, który będzie w stanie przenieść obciążenie urządzeń sanitarnych, ale także okładziny z płytek ceramicznych. Żeby całość stanowiła stabilny komplet, należy profil przykręcić do podłogi śrubami i kołkami rozporowymi.

Tak powstały stelaż należy obudować wodoodpornymi płytami gipsowo – kartonowymi. Ścianka powinna być tak zaprojektowana, aby można było ukryć wszystkie przewody i rury od instalacji wodnej. Można się zaopatrzyć także w gotowe zestawy pod budowę takiej ścianki, dzięki czemu można wmontować spłuczkę podtynkową oraz inne elementy mocujące toaletę, pisuar lub bidet. Następnie ściankę można wykończyć glazurą bądź inną okładziną.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz