Co zamiast szafy – gdzie przechowywać ubrania?

0

Właśnie się przeprowadziliśmy do nowego mieszkania albo mieszkamy w akademiku, ale pojawił się problem, ponieważ nie mamy gdzie schować naszych rzeczy. Jednak nie stać nas na szafę albo nie mamy jej gdzie postawić, ewentualnie moglibyśmy kupić, jednak nam się nie opłaca, ponieważ przeprowadzamy się na kilka miesięcy. Dodatkowo z zakupem szafy pojawia się inny problem, trzeba ją przewieźć i często samemu poskładać. Są jednak inne sposoby, aby rzeczy nie leżały na środku pokoju, a nam mieszkało się miło i wygodnie.

Dobrym rozwiązaniem są stojące wieszaki. W sklepach oraz w Internecie jest ich ogromny wybór. Można takie znaleźć za kilka złotych. Zazwyczaj trzeba również samemu je skręcić, ale polega to na przykręceniu czterech śrubek, więc nikt nie będzie miał z tym problemu. Nie zajmują one dużo miejsca, a pozwalają na przechowywanie wielu ubrań. Dodatkowym plusem jest fakt, iż rzeczy są zawsze pod ręką, widoczne oraz wiszą, co zapobiega ich gnieceniu i nie wymaga ponownego prasowania. Problem polega tylko na tym, że najlepiej taki wieszak sprawdza się przy ubraniach, które można powiesić, jak spodnie, bluzki, żakiety.

Pozostaje jeszcze kwestia co zrobić z bielizną. Obecnie są dostępne specjalne szuflady albo pudełka na tego typu rzeczy. Są one bardzo ładnie zaprojektowane, funkcjonalne i nie duże. Dosyć, że zmieścimy w nich cały nasz dorobek, to dodatkowo będą one nam ozdabiać pokój. W zależności od tego, które wybierzemy, czy kartonowe, czy metalowe , mogą one służyć za stolik albo półeczkę na wazon. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić, to możemy takie pudła wykonać samemu. Wystarczy do tego wykorzystać np. opakowania po butach. Do tego wystarczy nam farba albo kolorowy papier. Takie niby szafki możemy zmieniać często i zawsze mieć inne kolory oraz ustawienie. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here