Jak dbać o buty?

0

Nie niszczy się jedynie to obuwie, które się nie nosi. Jednak jest kilka sposobów, aby móc cieszyć się świetnym stanem ulubionych butów.

  • Chroń podeszwy. Jeżeli są to buty, w których zamierzasz dużo spacerować, najpierw sprawdź podeszwy. Jeżeli są bardzo cienkie, zanieś je do szewca, który pokryje podeszwy dodatkową warstwą gumy.
  • Poleruj i czyść. Przy butach skórzanych, przynajmniej raz w miesiąc nanieś na nie warstwę pasty. Pozostaw ją na chwilę, po czym wypoleruj flanelową ściereczką. W przypadku butów zamszowych, cyklicznie je szczotkuj (np. szczoteczką do zębów).
  • Sprawdzaj fleki. Raz na jakiś czas sprawdź, w jakim stanie są. Jeżeli się obluzowały bądź zdarły wymień je (w innym przypadku obcas, a co za tym idzie i cały but, może się szybko zniszczyć.
  • Prawidłowo przechowuj. Dobrym sposobem jest trzymanie butów w pudełkach. Jeżeli jednak nie masz aż tyle miejsca, doskonale sprawdzą się tu organizery (np. kieszonkowe), które można powiesić na drzwiach. Nie trzymaj butów w szafie, gdyż każdy ciężar, który na nie spadnie może je zdeformować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here