Jak domyć kubki po herbacie?

1

Mało jest osób, które nie piją herbaty, a jeszcze mniej, które nie znają problemu pożółkłych i niedomytych kubków. O ile kubek czy szklanka jest ciemna, to nie stanowi to tak dużego problemu. Gorzej jeśli są to naczynia wykonane z jasnych tworzyw. Raz, że wygląda to nieestetycznie i niechętnie się pije z takiego kubka, to dodatkowo wstyd podać gościom herbatę w czymś takim. Ale są sposoby, które pozwolą zapobiegać takim osadom.

Czasami wystarcza zwykła gąbka do naczyń. Pod warunkiem, że jest ona zaopatrzona z jednej strony w twardszą powierzchnię. Jednak i ta powierzchnia ulega zużyciu, a nie sposób zmieniać gąbki co tydzień.

Dobrym sposobem jest użycie odrobiny soli. Wystarczy posypać nią gąbkę i lekko przecierać kubek. Nie trzeba obawiać się porysowania powierzchni, ponieważ sól jest bardzo drobna i rozpuszcza się po zetknięciu z wodą. Natomiast świetnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia.

Innym sposobem jest wykorzystanie roztworu octu, jednak nie każdy lubi jego zapach. Wystarczy nalać trochę octu zmieszanego z wodą i pozostawić na jakiś czas, a następnie umyć kubek.

Kiedyś używano również piasku do czyszczenia zabrudzonych powierzchni. Jednak piasek musi być bardzo drobny, ponieważ on w przeciwieństwie do soli nie rozpuszcza się.

W ostateczności można wykorzystać jakiś detergent. Nie zniszczy on powierzchni kubka, ale trzeba pamiętać, aby taki kubek wyparzyć. Detergenty są o wiele bardziej szkodliwe i zawierają więcej związków chemicznych niż zwykłe płyny do naczyń. Detergent z pewnością poradzi sobie z osadem, ale nie warto tej metody stosować zbyt często.

 

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Pije bardzo duzo herbaty(czasem nawet kilkanaście kubków dziennie) a to do obiadu dilmah zieloną lub czarne tradycyjne ktore rzeczywiscie slady zostawiaja ale jakoś nigdy mi to nie sprawiało większych problemów. Można użyc twardszej gąbki lub drapaka:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here