Jak opiekować się kwiatami balkonowymi?

0

kwiaty balkonoweLato to moment, kiedy zaczynamy czas spędzać na balkonie. Czas, który często poświęcamy porannemu piciu kawy lub zjadaniu posiłków na świeżym powietrzu. Jako, że wiele z nas mieszka w blokach, nie możemy sobie pozwolić na wyjście do ogródka. Kwiaty balkonowe stają się alternatywą dla tych, którzy mieszkając w bloku nie mogą pozwolić sobie na stworzenie barwnego ogrodu. Zatem jego rolę spełnia nasz balkon. W związku z tym chcemy, by wyglądał on ładnie, by zachwycał nie tylko nas, ale i sąsiadów oraz by spędzanie czasu na balkonie było dla nas przyjemnością. Właśnie dlatego coraz bardziej popularne stało się sadzenie kwiatków na balkonie. Często spotykamy surfinie, pelargonie, fuksje, petunie oraz inne, wielobarwne kwiaty tworzące ciekawe kompozycje. Posadzenie ich to nie wszystko. Trzeba się nimi umiejętnie zająć. Poniżej znajduje się kilka praktycznych porad dla balkonowych ogrodników.

Należy wiedzieć, że podstawowym warunkiem dobrego rozwoju roślin jest zdrowa rozsada (czyli ani za gęsto, ani za rzadko) oraz żyzne podłoże, regularne podlewane, a także nawożenie. Na słonecznym balkonie (od strony południa) lepiej nie używać doniczek i skrzynek z plastiku ani metalu, ponieważ one bardzo silnie się nagrzewają, a w efekcie ziemia szybciej wysycha. Jeśli już chcemy lub musimy użyć plastikowej donicy, postarajmy się, by była ona jednak koloru jasnego. Mimo doboru najlepszego pojemnika należy pamiętać o podlewaniu zwłaszcza w okresie upałów. Jeśli jesteś osobą, która często wyjeżdża lub zapomina o częstej opiece nad roślinkami, możesz ułatwić sobie opiekę, dodając hydrożel do podłoża, który zatrzymuje wilgoć w pojemniku.

Cóż, jednak nawet przy najlepszej i najbardziej profesjonalnej opiece może się zdarzyć, że na balkonie pojawią się szkodniki albo choroby, które zaatakuję twoje kwiatki. Owady i inne niepożądane stworzenia przechodzą z innych balkonów oraz z ziemi, a także przenoszone są przez wiatr. Jak z nimi walczyć? Potrzeba cierpliwości..

Często pojawiają się mszyce, których skupiska możemy zobaczyć na młodych częściach naszych roślinek. Zniekształcają się, listki są pomarszczone. Do zwalczania mszyc najlepiej będzie użyć gotowych preparatów. Nie są one drogie, możemy je dostać we wszystkich sklepach ogrodniczych.

Gdy już wiesz, jak zajmować się roślinkami balkonowymi, powinieneś/ powinnaś wybrać się do sklepu, by wybrać takie kwiaty, które najbardziej ci się podobają oraz te, które będziesz w stanie pielęgnować, ponieważ jak powszechnie wiadomo- każda roślinka wymaga innego typu pielęgnacji oraz innej intensywności podlewania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here