Jak umeblować ogród?

0

ogrodKtóż z nas nie lubi wygrzewać się w słonku w pięknie zadbanym zielonym ogrodzie przy domu w towarzystwie kwitnących roślin? Kto nie lubi spotkań przy grillu z najbliższą rodziną czy przyjaciółmi? Ogród jest wspaniałym miejscem na spędzenie długiego weekendu czy znakomitego poranku przy ulubionej porannej kawie i pysznym śniadanku w towarzystwie budzącej się do życia przyrody, śpiewających ptaszków oraz ukochanej osoby.

Musimy zatem pomyśleć o odpowiednim umeblowaniu tego miejsca. Musimy zastanowić się, czy chcemy krzesełka ze stołem, czy może ławeczkę, czy potrzebny nam będzie parasol, no i jaki grill zakupimy- bo z pewnością będziemy chcieli uwieńczyć to dzieło imprezą z gitarą i przy grillowanej karkówce. Może powinniśmy zakupić także huśtawkę dla dzieci, a może hamak dla męża, który lubi sobie podrzemać po pracy w letnim słoneczku między drzewami?

To jakie meble wybierzemy do ogrodu, zależy wyłącznie od nas samych, od naszej wyobraźni oraz od budżetu jakim dysponujemy. Jak wiemy- im lepiej wykonany, bardziej solidny mebel, tym wyższa cena. Ale czasem opłaca się zainwestować więcej po to, by w naszym ogrodzie znalazł się komplet mebli nie tylko jednakowo wykończonych czy pasujących do siebie, ale także takich, które posłużą nam przez więcej niż jeden sezon.

Pozwól, by twoja wyobraźnia była przewodnikiem po katalogach, sklepach i stronach internetowych. Sporządź  sobie w wyobraźni plan swojego ogrodu. Pomyśl, czy chcesz w nim mieć budę dla psa, czy ma to być miejsce wyłącznie dla ciebie i rodziny, czy może również ma spełniać rolę miejsca, w którym będziesz przyjmować gości.

A może twój ogród ma być magicznym miejscem, romantyczną krainą dla zakochanych? Możesz wtedy wśród kwiatów i drzew postawić fontannę, która oświetlona lampkami, mienić się będzie wszystkimi kolorami tęczy. W takim ogrodzie powinna się także pojawić ławeczka dla dwojga lub biała, lekka altanka, w której zakochani mogą wypić kawę lub tańczyć o zachodzie słońca.

Także ogród dla rodziny z dziećmi powinien być odpowiednio przygotowany. Maluchy chętnie grzebią w piasku i bawią się na trawie zabawkami. Wystarczy im piaskownica, a w upały  plastikowy basenik z wodą. Starsze dzieci (w wieku trzy-sześć lat) lubią dziadzieć z rodzicami, zadają setki pytań. Potrzebują dużo miejsca do biegania, lubią zrywać kwiatki, poznawać przyrodę. Nie potrzeba im dużo zabawek. Wystarczy im trawnik do biegania.  Można postawić namiot, by miały gdzie się schować, a także huśtawkę oraz posadzić kilka krzewów, za którymi znajdzie się zaciszny kącik do tajemniczych zabaw. Przyda się także coś do wspinania z drabinkami, linami i zjeżdżalnią, by nie nudziło im się.

Starszym osobom ogród nie służy wyłącznie leniuchowaniu oraz relaksowaniu się. To także miejsce pracy, bowiem często opiekują się kwiatkami, warzywami i owocami posadzonymi przez siebie. Meble w takim ogrodzie powinny być komfortowe. Warto zainwestować w fotel, by osoba w nim siedząca mogła powspominać lata swojej młodości oraz małą leżankę w zacisznym miejscu, w którym będzie się można zdrzemnąć czy odpocząć..

Ogród można meblować i aranżować na wiele sposobów. Istnieje bowiem mnóstwo możliwości, a wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności, fantazji i inwencji twórczej oraz potrzeb. Można w ogrodzie wybudować basen, można zrobić pole uprawne dla swoich roślinek, przytulne miejsce dla siebie, rodziny oraz psa, albo oazę spokoju dla starszego małżeństwa- wszystko w rękach właściciela!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here