Jak usunąć kamień z umywalek?

0

kamien na umywalceKamień na umywalce czy kranie nie jest obcy nikomu kto chociaż czasami sprząta. W sumie nie ma różnicy, jak często i jak dokładnie sprzątamy, on i tak się osadza. Jednak ważne jest, aby go regularnie usuwać. Z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że wygląda to bardzo nieestetycznie, a drugi to fakt, że gromadzą się tam bakterie i zarazki. Pozostaje pytanie, jak to zrobić. Istnieje kilka domowych i sprawdzonych sposobów. Oczywiście można sięgnąć po chemiczne środki, ale są one drogie i niezdrowe.

Pisząc domowe sposoby mam na myśli dosłownie domowe, ponieważ do walki z osadem możemy użyć specyfików z kuchni.

Pierwszym środkiem jest sok z cytryny. Wystarczy wycisnąć sok z kilku cytryn i polać nim miejsca zaatakowane kamieniem. Następnie trzeba odczekać przynajmniej pół godziny i wyszorować te fragmenty umywalki zwykłą szczoteczka do zębów. Na koniec pozostaje nam tylko spłukać czyszczoną powierzchnię wodą.

Innym sposobem jest amoniak. Taki zwykły, który dodajemy do ciast. Rozpuszczamy ok. pół paczki amoniaku i postępujemy w ten sam sposób co z sokiem z cytryny.

Kolejnym sposobem jest mieszanka z sody oczyszczonej i soku z cytryny. Rozpuszczamy sodę w wodzie i dodajemy do roztworu sok z cytryny. Taką mieszaniną również polewamy zabrudzone miejsca, odczekujemy pół godziny i szczotkujemy. Można użyć także samej sody oczyszczonej, ale w połączeniu z sokiem z cytryny uzyskamy lepszy efekt.

Sposoby podane powyżej są sprawdzone i skuteczne, ale wymagają odrobinę cierpliwości. Jednak opłaca się poświęcić trochę więcej czasu, aby nasza łazienka wyglądała lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here