Jak wyremontować zniszczoną wannę?

0

wannaEmaliowana wanna po jakimś czasie nie wygląda już tak samo jak na początku, nie zapewnia też takiego komfortu… Jest jednak bardzo prosty sposób na to, by w niedługim czasie, w pełni samodzielnie i przy odrobinie chęci bez większych problemów sprawić, by wanna zyskała nowy wygląd.

Emalię z powodzeniem zastąpić można bowiem farbą poliuretanową! Wybór kolorów i odcieni tego typu farb jest na tyle duży, że każdy znajdzie jakiś pasujący do wystroju łazienki. Wnętrze wanny niekoniecznie musi być białe…

  1. Przede wszystkim trzeba dokładnie wymyć wnętrze wanny, a następnie okleić ją dookoła oraz przy baterii taśmą malarską.
  2. Następnie wannę należy zeszlifować używając gąbki ściernej, jeżeli to konieczne, miejsca gdzie większe kawałki emalii odprysły i powstały nieestetyczne ubytki można zaszpachlować, po czym nie zapomnieć o ponownym zeszlifowaniu.
  3. Benzyną ekstrakcyjną nanoszoną na ścierce odtłuszczamy wannę, po czym rozpoczynamy proces malowania.
  4. Mieszamy farbę podkładową z utwardzaczem, pamiętając, aby nie były to zbyt duże ilości, ponieważ farba ta szybko zasycha.
  5. Malujemy starannie wnętrze wanny, czekając minimum 6 godzin aż farba wyschnie.
  6. Po tym czasie ostrożnie nakładamy farbę w wybranym kolorze, zwracając szczególną uwagę by nie tworzyły się pęcherzyki powietrza. Zaleca się używanie pędzla, nie wałków, do nakładania farby poliuretanowej.
  7. Po odczekaniu 12 godzin wannę należy pomalować raz jeszcze, po czym ostrożnie odklejamy taśmę malarską.

Proces odnawiania jest skończony, ale wanna nadawać się będzie do użytku dopiero po kilku dniach – kiedy farba dostatecznie stwardnieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here