Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecka?

0

Podłoga w pokoju malucha powinna być bezpieczna i wykonana z atestowanych materiałów.

Decydując się na podłogę z desek mamy do wyboru deski lakierowane i olejowane. Drugie są mniej odporne na uszkodzenia. Parkiet drewniany dobrze izoluje akustycznie i termicznie. Jednak po ułożeniu wymaga cyklinowania i lakierowania. Można to uznać za zaletę, biorąc pod uwagę, że istnieje możliwość odnowienia zniszczonej posadzki. Parkiet ułożony nieprawidłowo może się wypaczać i pęcznieć. Panele drewniane są tańsze od parkietu. Są też bardziej praktyczne niż lite drewno i twardsze niż panele laminowane. Nie są jednak odporne na zaplamienie.

Podłoga drewniana zalecana jest dla alergików.

Panele laminowane łatwo utrzymać w czystości. Ich zaletą jest niska cena i bardzo prosty montaż. Wadą jest to, że nie tłumią odgłosu kroków i nie można ich odnawiać.

Szybkim i tanin sposobem na podłogę są wykładziny elastyczne. Ich gładką powierzchnię łatwo myć. Montaż wykładzin jest bardzo prosty i szybki. Dostępne są w wielu barwach i wzorach. Jednak nie można powiedzieć, że są one ciepłe, a w przypadku raczkujących maluchów to duży mankament. Dywany i wykładziny dywanowe chronią przed hałasem i zimnem. Są miękkie, sprężyste i kolorowe. Wykładzina powinna mieć powłokę antyzabrudzeniową i być odporna na zmywanie. Najlepsze są wykładziny pętelkowe, welury i mieszane. Zamiast dywanu można położyć puzzle z pianki. Łatwiej utrzymać je w czystości.

Miękka, ciepła i cicha taka będzie podłoga wykonana z korka – materiału miękkiego i elastycznego. Rozwiązanie to jest idealne, gdy mamy raczkujące dziecko. Ponadto podłoga wyróżnia się wysoką izolacyjnością termiczną. Jest ciepła w dotyku, odporna na zarysowania i wilgoć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here