Jaki jest odpowiedni wystrój do małego mieszkania?

3

mieszkanieKiedy chcemy kupić meble do nowego mieszkania powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wielkość oraz to czy możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, czy raczej powinniśmy wybrać takie meble, które nie będą zajmowały zbędnego miejsca w naszych niedużych pomieszczeniach, ale pomieszczą w sobie dużo ubrań, drobiazgów. Nie sztuką jest „zagracić” mieszkanie. Ale czy o to nam chodzi? Nie! Mieszkanie to miejsce, do którego będziemy wracać po każdym ciężkim dniu, naszym azylem, schronieniem przed problemami i troskami dnia codziennego. Powinniśmy więc czuć się w nim bezpiecznie oraz swobodnie.

Tak więc, jeśli mamy małe mieszkanko, należy wziąć pod uwagę ilość oraz potrzeby jego mieszkańców. Jeśli już przemyślimy tą kwestię, pozostaje nam zdecydować, czego będziemy potrzebować, a co będzie nam zbędne.

Pozyskanie nowej przestrzeni na małym jest metrażu kluczowe, dlatego meblując nasze małe królestwo powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie meble wybieramy. Meble w małym mieszkaniu muszą być nie tylko modne czy ładne, ale powinny być przede wszystkim praktyczne. Wybierajmy więc meble proste, które dodają małym wnętrzom elegancji oraz nowoczesności. To właśnie one dają wrażenie większej przestrzeni, o uzyskanie której będziemy walczyć. Warto zainwestować w liczne półeczki, które powiesimy na ścianach. Będziemy na nich mogli postawić książki czy ozdoby, które sprawią, że wnętrze nie będzie takie surowe. Ścienne półeczki są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które mają małe mieszkanko, gdyż nie zajmują dużo miejsca, a dodadzą pomieszczeniu ciepła oraz uroku.

Ubrania, ręczniki czy pościele można schować do szafy, którą świetnie sprawdzi się we wnęce – najczęściej w przedpokoju lub sypialni. Nie zajmuje ona dużo miejsca, a mieści naprawdę dużo ubrań oraz wszystko to, czego nie chcemy mieć na widoku.

Jednak nie tylko meble są istotną kwestią aranżowania wnętrza małego mieszkania. To także kolory ścian czy firan, które należy dopasować do siebie w taki sposób, by nie było w mieszkaniu mozaiki. Ważne, by kolory współgrały ze sobą tworząc harmonijną całość. Winny być one raczej ciepłe, dodające pomieszczeniom nastroju rodzinnego, spokoju oraz oddającego relacje panujące w domu. Nie przesadzajmy jednak z kolorami krzykliwymi.

Biorąc pod uwagę mały wachlarz możliwości, radzę nie przesadzać z dekoracjami ścian oraz okien. W małych pomieszczeniach najlepiej zrezygnować z ogromnych, ciężkich kotar, a zainwestować w drobne firanki, lub małe zasłonki.

Pamiętajmy więc, by jak najlepiej zagospodarować miejsce w naszym małym mieszkanku. Wybierajmy meble oraz dekoracje proste oraz nowoczesne, które dodadzą wnętrzu prostoty elegancji.

3 KOMENTARZE

  1. fajne projekty ma na swojej stronie n-design, ja do nich lubię zaglądać. sama mam niewielkie mieszkanko, więc podpatruję różne ciekawe rozwiązania żeby przesadnie nie zagracić pomieszczeń, a o to niestety bardzo łatwo..

  2. Ja miałam taki problem kiedy chciałam zaprojektowac kuchnię,która jest mała i tutaj nie bardzo można było sie pomiescic.Warto w takiej sytuacji wesprzec sie na opiniach i pomysłach projektantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here