Jaki panel prysznicowy wybrać?

0

prysznicPo długim i męczącym dniu pracy każdy marzy o kąpieli z bąbelkami. Jeżeli jednak w naszej łazience nie możemy wygospodarować miejsca na dużą wannę z hydromasażem, to dzięki panelom prysznicowym możemy oddawać się co wieczór wymarzonemu relaksowi.

Panel prysznicowy to urządzenie, które po zakupie możemy od razu zamontować na ścianie. Najważniejsze w naszym panelu są dysze, które zwykle są rozmieszczone symetrycznie, w dwóch pionowych rzędach. Występują także modele z ruchomymi dyszami, a także specjalnymi do masażu stóp. Kolejna ważna rzecz to słuchawka prysznicowa. Zazwyczaj jest jedna, połączona wężem z panelem, lub dwie – jedna na górze, a druga tradycyjna. Dodatkowo, w niektórych modelach możemy wybrać natężenie strumienia wody – od normalnego, przez miękki i masujący aż po bicz. Nie można sobie wyobrazić panelu prysznicowego bez baterii do regulacji temperatury i siły strumienia wody, a także pokręteł do przełączania strumienia wody do dysz. Niektóre panele są zaopatrzone nawet w termostat, dzięki któremu możemy ustawić odpowiednią dla nas temperaturę wody, która będzie stała niezależnie od ciśnienia, czy temperatury wody w instalacjach.

Rzecz, na którą rzadko zwraca się uwagę przy zakupie , jednak jest ona ważna podczas użytkowania, to półki na kosmetyki czy przybory kąpielowe. Inne dodatkowe wyposażenie to składane siedzisko, lustro, oświetlenie, radio czy głośniki. Panele możemy montować na ścianie lub w narożniku, a także w puszce podtynkowej, jednak wcześniej musi tam być doprowadzona instalacja wodna. Panele są najczęściej produkowane z aluminium i tworzyw sztucznych, ale w ofercie występują także wykonane ze stali nierdzewnej, drewna egzotycznego, a nawet marmuru czy granitu. Aby nasz panel działał właściwie wydajność przepływu wody powinna wynosić około 20l/m, a ciśnienie powinno być około 0,3 MPa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here