Zrozumieć indywidualistę, czyli jaki jest język kotów?

4

kotKot – zwierzę udomowione przez człowieka, niezwykle inteligentne, indywidualista. Koty dostrzegają różnice między sobą i właścicielem i wiedzą, że nie są oni kotem. Język kota w kontaktach z ludźmi różni się od używanego wobec przedstawicieli tego samego gatunku, co one. Jak więc nauczyć się kociego języka i zrozumieć, co ma nam do przekazania?

Należy, przede wszystkim, obserwować własnego kota. Ogon kota sygnalizuje jego nastrój. Tak więc należy wiedzieć, że ogon uniesiony do góry oznacza kocią chęć do zabawy, a gdy ustawiony na wprost człowieka znaczy, że jest spokojny. Kot machający ogonem chce nam pokazać, że jest zdenerwowany. Machanie samego końca ogona oznacza jego zainteresowanie, a pozycja na ugiętych łapkach znaczy podniecenie.

Koty szybko się uczą. niektóre z nich można nauczyć sztuczek, np. podawania łapki lub dawania buziaka. Naśladując człowieka, wskakują na klamkę i zwisając całym ciężarem ciała, otwierają drzwi. Załatwiają się do kuwety, ale potrafią ze złości zedrzeć tapetę ze ściany, lub obgryźć kawałek mebla. Wszystko to dlatego, że koty potrzebują kontaktu z człowiekiem. Często wskakują na kolana i zmuszają człowieka do głaskania.

Kot nie lubi złego traktowania i jest bardzo pamiętliwy. Przywiązuje się i okazuje przyjazne uczucia człowiekowi, który go dobrze traktuje. Kot potrafi okazać miłość. Pokazuje ją właścicielowi wybiegając na spotkanie, towarzysząc przy pracy, a także domagając się głaskania.

Kot to dumny indywidualista. Gdy go skarcimy, nie zaatakuje, ale się obrazi. Jednak  już po kilku godzinach przychodzi z propozycją pojednania.

Jeśli patrzymy kotu długo w oczy, on zrozumie to jako złe zamiary, a jeśli spotkamy kota, który prawie się położy i wygnie uszy do tyłu, może to znaczyć, że czeka na reakcję wroga i jak się zbliży, może zaatakować.

Koty to zwierzęta serdeczne. Pokochane przez właściciela odwdzięczają się tym samym- miłością, oddaniem i wiernością. Łatwo jest stworzyć silną więź z kotem i nauczyć się jego języka.

4 KOMENTARZE

  1. Od niedawna mam pięknego kota rasy mainecoon . Są to moje pierwsze kroki w poznawaniu charakteru kota . Całe zycie otaczalam sie psami . Jest to świetne doświadczenie . Widzę ,ze są to bardzo mądre zwierzaki , indywidualisty . Mam pytanie : co oznacza w kocim języku ciagniecie mnie za włosy ? Robi to przeważnie w nocy jak śpię ? Mój syn rownież jest poddawany tym kocim zabiegom … Bardzo mnie to ciekawi co to znaczy .

  2. „Jeśli patrzymy kotu długo w oczy, on zrozumie to jako złe zamiary” – ech… jest dokładnie na odwrót. Koty bardzo lubią kontakt wzrokowy, w przeciwieństwie do psów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here