Czy warto iść do szkoły rodzenia?

0

szkola rodzenia20 tydzień ciąży to dobry moment na zainteresowanie szkołą rodzenia, chociaż zajęcia często zaczynają się około 27 tygodnia, warto trochę wcześniej poszukać informacji i przemyśleć sprawę. Kobieta, która pierwszy raz jest w ciąży, przeżywa coś zupełnie nowego, coś co może ją dziwić, niepokoić, jest nieprzygotowana do opieki nad noworodkiem. Warto w tym czasie porozmawiać z innymi kobietami, które są w podobnym stanie i przede wszystkim dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat porodu, laktacji i opieki nad niemowlakiem.

Dowiesz się m.in. jaka jest odpowiednia dieta w czasie ciąży, jakie są etapy porodu naturalnego, co wziąć ze sobą do szpitala, co kupić dziecku do szpitala, jak przygotować pokoik dla dziecka, jak pobudzić laktację, jaki wózek wybrać, jak kąpać dziecko i wiele innych. Ponadto jest to świetna okazja, aby „wciągnąć” twojego męża czy partnera w to cały zamieszanie. Twój partner powinien również dowiedzieć się czegoś na temat opieki nad noworodkiem, ma być ci pomocą w czasie tych trudnych dni.

Matki, które uczęszczały do szkoły rodzenia mają najczęściej bardziej pozytywne nastawienie do porodu i połogu od kobiet, które nie przeszły takiego przeszkolenia, poza tym lepiej sobie radzą w czasie porodu, wymagają mniej leków i zazwyczaj mają lżejsze porody. Na kursach nauczysz się technik oddychania w czasie porodu, dowiesz się więcej na temat cesarskiego cięcia i rodzajów porodów naturalnych.

Zanim wybierzesz kurs popytaj koleżanki, które wcześniej uczęszczały do takich szkół. Może doradzą ci najlepszą szkołę. Zdobądź informacje na temat położnych i pielęgniarek, które będą przeprowadzały zajęcia – wiele od nich zależy. Chodzenie do złej szkoły rodzenia jest nie tylko stratą czasu, ale i pieniędzy. Rozmowy i wykłady w szkole rodzenia pomogą ci podjąć decyzję co do znieczulenia, wiele kobiet decyduje się rodzić bez znieczulenia, ale coraz więcej kobiet chce mieć taką opcję w zanadrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here