Jak oduczyć dziecko noszenia pampersów?

0

pieluchaW dzisiejszych czasach młodzi rodzice nie wyobrażają sobie wychowania dziecka bez pampersów. Fakt, są one bardzo pomocne, szczególnie w pośpiechu jaki obecnie panuje. Jednak warto poświęcić trochę uwagi naszemu maluchowi i oduczyć go noszenia ich.

Jak to zrobić? Na pewno nie jest to sprawą prostą, ponieważ wymaga od nas czasu i cierpliwości. Wiadomo, że łatwiej zmienić pampersa niż pilnować, kiedy dziecko będzie miało potrzebę skorzystania z toalety. Jednak warto nasze dziecko przyzwyczajać jak najszybciej. Czym dziecko młodsze tym łatwiej go nauczyć siadania na nocnik, a potem samodzielnego korzystania z toalety. Na rynku dostępne są coraz ciekawsze i nowocześniejsze nocniki, które dostarczają dziecku rozrywki, są kolorowe, śmieszne, itd. Dobrą porą na rozpoczęcie nauki jest lato, kiedy jest ciepło i szybciej można zareagować. Po drugie jeśli dziecko nie zdąży powiedzieć, wówczas łatwiej jest je przebrać. Niech pobiega sobie bez niczego i poczuje, że wygodniej jest bez pieluchy. Ważna jest także rozmowa i wytłumaczenie. Dziecko zaczynające korzystania z toalety czuje się bardziej samodzielne. Mimo to nie można robić nic na siłę. Należy stopniowo przyzwyczajać naszą pociechę. Można rozpocząć od godziny albo kilku dziennie, kiedy nie będziemy zakładać pampersa. I sukcesywnie wydłużać czas, aż do całkowitego zrezygnowania z noszenia pampersów.

Wiadomo, że na początku będzie więcej wpadek, ale z czasem będą one coraz rzadsze, aż do momentu samodzielnego korzystania z łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here