Jak prać pluszowe zabawki?

0

pluszakiZabawki są miłe i ładne tylko, kiedy są nowe. Podczas używania przez nasze dzieci lub po dłuższym staniu na półkach, zbierają kurz, są zabrudzone i nie wyglądają już tak kolorowo, nie są tak pachnące ani ładne, jak te, które kupiliśmy. No i gromadzące się w nich roztocza nie są zdrowe ani dla nas, ani dla naszych dzieci choćby z powodu alergii. Właśnie dlatego warto jest wyprać pluszowe zabawki naszych pociech. Tylko jak to zrobić?

Jeśli pluszowa maskotka nie posiada w środku żadnych dodatków typu ziarenka gorczycy, trociny czy grające mechanizmy, możemy je swobodnie wyprać w pralce. Maskotki pakujemy na przykład do poszewki od poduszki. Do tej samej poszewki warto wrzucić także jedną lub dwie piłki tenisowe po to, by środek zabawek nie zbił się w kulki. Poszewkę zamykamy i całość pierzemy w 40 stopniach. Nie mamy się co obawiać wirowania. Suszymy zabawki tak samo, jak nasze ubrania – albo na sznurku, albo w suszarce, po której pluszaki będą jeszcze bardziej puchate.

Jeśli jednak boimy się włożyć pluszaka do pralki, możemy go umyć tylko w miejscach z plamkami. Zabrudzone miejsca delikatnie czyścimy używając szczoteczki namoczonej w ciepłej wodzie z mydłem lub proszkiem. To powinno zwalczyć wszystkie plamy.

Co do walki z roztoczami, to je  również da się zwalczyć. Jest ta to niezwykle prosty sposób. Wystarczy włożyć suche pluszaki zapakowane w worki foliowe do zamrażarki na 48 godzin. Dzięki temu wszystkie roztocza zginą i zabawki nie będą zagrażały zdrowiu naszych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here