Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

0

urodzinyKażde urodziny dziecka są  wielkim wydarzeniem w życiu całej rodziny. Chcemy, aby nasza pociecha zapamiętała ten dzień jako wyjątkowy w swoim życiu i przeżyła go jak najwspanialej. Przecież wspólne pieczenie tortu, obmyślanie listy gości to sama przyjemność i wielka radość! Aby jeszcze bardziej podkreślić  wyjątkowość urodzin możemy razem z dzieckiem przygotować zaproszenia urodzinowe.

Wbrew pozorom przygotowanie takiego przyjęcia nie jest wcale niczym trudnym. Wystarczy dobry plan i sprawna organizacja i można „wyczarować” niezapomniane przyjęcie, pełne wrażeń dla swojego dziecka, a także dla jego gości. Na mniej więcej dwa tygodnie przed planowanym przyjęciem urodzinowym należy przygotować zaproszenia dla gości. Można kupić gotowe zaproszenia, lub wykonać je razem z dzieckiem. Na każdym zaproszeniu powinniśmy wpisać imię zaproszonego dziecka oraz datę, godzinę i miejsce przyjęcia. Tak przygotowane zaproszenia można wysłać pocztą albo rozdać dzieciom lub ich rodzicom. Następnie powinniśmy zaplanować menu na urodzinowe przyjęcie. Potrawy powinny być proste, można skonsultować to z dzieckiem, gdyż ono najbardziej wie, co lubią dzieci.

Powinno się w nim znaleźć coś na ciepło i na zimno, potrawy słodkie ale nie tylko, nie zapomnijmy również o zimnych napojach. Kiedy już wiemy co podać do jedzenia powinniśmy zaplanować miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie. Może ono odbyć się w domu, ale niekoniecznie. W zależności od pogody możemy wybrać różne miejsca, ogród, działkę, park, plażę, pizzerię. Miejsce uroczystości można przystroić balonikami, girlandami, a stół kolorowym obrusem lub bajecznie kolorowymi serwetkami. Można także przygotować lub kupić specjalne czapeczki dla uczestników przyjęcia urodzinowego.

Uroczystość powinni zaplanować dorośli. Jeśli uczestnikami przyjęcia będą małe dzieci, można poprosić o pomoc innych rodziców. Dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat najlepiej przygotować 2-3 godzinna imprezę. Trzeba zatem przygotować jakieś zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, kącik z zabawkami lub stolik z papierem i kredkami. Jeżeli uczestnikami przyjęcia będą starsze dzieci możemy zaplanować dłuższą, 3-4 godzinną imprezę. Starszym dzieciom również warto zaplanować konkursy i zabawy. Mogą się przydać, kiedy im samym nie starczy pomysłów na dobrą zabawę. Fajnym pomysłem będą nagrody, które dzieci będą mogły wygrać podczas zaplanowanych konkursów. Warto pamiętać, żeby wszystkie dzieci były zadowolone. Ale przyjęcie urodzinowe ma sprawić przyjemność przede wszystkim waszemu dziecku. Nie wolno nam robić rzeczy, których one same nie akceptują. Nie można zapomnieć o torcie urodzinowym i pięknych życzeniach dla dziecka. To właśnie ono ma czuć się wyróżnione, a ten dzień jego najważniejszym dniem w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here