Jak przygotować się do wakacji z dzieckiem?

0

wakacje z dzieckiemWyruszając z dzieckiem na wakacje zawsze jesteśmy pełni obaw, czy wszystkiemu podołamy. Często taki wyjazd przerasta naszą wyobraźnię. Nie wiemy co zabrać  ze sobą, co zrobić, kiedy podczas wakacji dziecko zachoruje. Jednak nie ma co panikować. Wczasy z dzieckiem także mogą być udane i można podczas nich odpocząć. Trzeba tylko przemyśleć przed takim wyjazdem kilka spraw. Należy przede wszystkim wykupić wczasy z wyżywieniem. Będziemy mieć wtedy więcej czasu dla siebie i dziecka. Będziemy mieli więcej okazji do spacerów po plaży czy po lesie. Oba te miejsca są znakomite na wypoczynek letni. Podczas spacerów należy mieć zawsze coś do picia dla pociechy. Kiedy dziecko jest na tyle małe, ze karmione jest piersią to rozwiązuje to problem jedzenia dla malucha. Można je bowiem nakarmić w każdej chwili i w każdym miejscu.

Przed wyjazdem najwięcej mamy obaw co do podróży. Idealnym rozwiązaniem jest podróż samochodem. Wygodny fotelik dla dziecka pozwoli spędzić mu czas podróży komfortowo. Jeżeli decydujemy się na podróż nocą to wtedy nasze dziecko zapewne prześpi te kilka godzin jazdy i nie będzie kłopotu. Jeżeli zamierzamy podróżować w ciągu dnia to też najlepiej będzie jeśli dziecko będzie miało możliwość spania. Oczywiście trzeba je będzie także nakarmić czy przewinąć, ale z tym poradzimy sobie i podczas podróży samochodem jak i pociągiem. Przed rezerwacją pokoju na wczasy należy zorientować się dokładnie co jest w wyposażeniu pokoju. Ułatwi to pakowanie. przed wyjazdem. Przydałaby się osobna łazienka, by nie czekać z dzieckiem w kolejce do kąpieli. Ważna jest lodówka do przechowywania żywności. Odradza się żywienie małego dziecka w restauracjach, ponieważ to, co potrafi znieść żołądek dorosłego często może być niebezpieczne dla dziecka. Wybierając miejsce wypoczynku zorientujmy się, jak daleko od domu wczasowego czy hotelu jest plaża. Ważne, by była blisko ze względu na dziecko, bowiem zawsze można szybko z niej wrócić, np. wtedy, kiedy zacznie padać deszcz, czy dziecko jest zmęczone, lub by zabrać jakąś potrzebną rzecz, której zapomnieliśmy.

Rodzice często chcą,  żeby ośrodek czy hotel był położony na rozległym,  bezpiecznym terenie, najlepiej w ogrodzie, co daje dzieciom przestrzeń do biegania. Warto, by był w pobliżu zadbany placu zabaw. Wakacje to czas zabawy spakujmy więc dziecku: wiaderko, łopatkę, piłkę, czapeczkę lub kapelusik przeciwsłoneczny, okulary z filtrem UV i, według miejsca pobytu, np. materac lub koło ratunkowe dla malca. Zwykle są one pompowane więc nie zajmą dużo miejsca w samochodzie. Warto też zabrać parawan i nie zapomnieć o ulubionym kocyku. Nie pomińmy ulubionych zabawek dziecka.

Pakując rzeczy należy zabrać  większą ilość pampersów, ręczniczek, oliwkę, szampon, mydło, krem przeciwko poparzeniom i krem z filtrem UV, spray przeciw owadom lub po ukąszeniach, pastę do zębów i szczoteczkę.

Nie należy zapomnieć  o lekach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, oraz tych, jakie dziecko zażywa oraz  o wodzie utlenionej, plastrze i nożyczkach. Pakując ubranka zadbajmy o to aby były te na upał jak i niepogodę. Niezbędny może okazać się płaszczyk przeciwdeszczowy, kurteczka czy kalosze. Resztę ubranek spakujmy według potrzeby i upodobania dziecka. Jeżeli wybieramy  się na dłużej i planujemy przepierki to spakujmy troszkę takiego proszku do prania na jaki dziecko nie ma uczulenia. A na wszelki wypadek można zabrać ulubione książeczki, gry np. planszowe czy nawet karty jeżeli dziecko jest starsze. Zeszyt oraz długopis i kredki mogą również się przydać…

Można również pomyśleć o lornetce, oczywiście do oglądania statków, które wypłynęły w morze czy okazów ptaków żyjących w górskich lasach.

Tak spakowani i przygotowani możemy wyruszać na wspólne wakacje z dzieckiem i nie martwić  się, że się nie udadzą. Wspólne wakacje dla całej rodziny to wielka frajda i warto się o tym przekonać na własnej skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here