Jak spędzić aktywnie wakacje z dzieckiem?

4

wakacje_z_dzieckiemJak co roku wielkimi krokami zbliżają się wakacje i coraz częściej podczas pobytu w pracy odbiegamy myślami w kierunku letnich wyjazdów i wycieczek. Zastanawiamy się jak tym razem możemy spędzić ten czas. Szukamy czegoś nowego, oryginalnego, co będzie przyjemnością dla nas i dla naszych dzieci. Niechętnie przyznajemy, że codzienne obowiązki związane z ciężką pracą nie dają nam zbyt dużo okazji do aktywnego bycia z naszymi pociechami. Brakuje zwykle czasu na rozmowy i zabawę. A wakacje to dobry czas na poprawienie swoich relacji z dziećmi. Wiele dorosłych osób myśli o oderwaniu się w czasie urlopu od wszystkich obowiązków, zarówno zawodowych jak i rodzinnych. Jednak nie można uczynić niczego lepszego od spędzenia czasu ze swoimi pociechami. Takie chwile owocują w przyszłości bardzo pozytywnymi skutkami. W spędzaniu czasu z dzieckiem nie jest najważniejsze miejsce, a pomysł. Jeżeli nie stać nas na wyjazdy do ośrodków wypoczynkowych w kraju czy zagranicą, możemy spędzić aktywnie czas wakacji z dzieckiem w miejscu swojego zamieszkania. Wystarczą tylko chęci. Niektóre dzieci uwielbiają długie spacery, mamy więc okazję wyruszyć z nimi na niezapomniane wycieczki na łono natury. Jeżeli mamy rower to możemy zwiedzać okolice. Jazda rowerem sprzyja zdrowiu, a jednocześnie mamy okazję pokazać dziecku wiele pięknych miejsc, o istnieniu których dotąd nie wiedziało. Jeżeli dysponujemy innym sprzętem sportowym, np. rolkami, możemy wspólnie udać się z dzieckiem na wspólne jeżdżenie. Ruch na świeżym powietrzu, w dodatku z kochanymi rodzicami przyniesie niewymierne korzyści i wiele wspólnych radosnych przeżyć. Polecam również grę w badmintona, w sklepach można kupić specjalne rakietki dla dzieci.

Jeżeli mieszkamy w dużym mieście to mamy więcej możliwości wyboru miejsc, gdzie aktywnie spędzimy czas z dzieckiem podczas wakacji. Mogą to być wyprawy do zoo, na place zabaw, na plażę, gdzie wspólnie możemy budować zamki z piasku, kąpać się, pływać łódką czy łowić ryby. Dzieci potem miło wspominają czas, który poświecili im dorośli, kiedy czas wypełniony jest wspólnym byciem, bliskością i bezpieczeństwem.

Inną formą aktywnego wypoczynku z dziećmi są zorganizowane wyjazdy na wczasy. Warto wybrać takie ośrodki wczasowe, które mają bogatą  ofertę kierowaną do dzieci i rodziców. Tylko aktywny wypoczynek daje i dzieciom i dorosłym wiele satysfakcji, czyni nas zdrowymi, a nasze relacje z dziećmi stają się partnerskie i przyjacielskie. Po wakacjach nasyconych aktywnością i bliskością z rodzicami każde dziecko radośniej rozpocznie nowy rok szkolny, wypoczęte, radosne i zadowolone.

4 KOMENTARZE

  1. To bardzo ważne o czym wspomniano „czas wypełniony jest wspólnym byciem, bliskością i bezpieczeństwem” zdecydowanie popieram inicjatywę spędzania czasu z maluchem. My często zabieramy Jaśka na wycieczki rowerowe. On podróżuje w przyczepce rowerowej a potem pałaszuje po parkach i piaskownicach. Niby czasem proste wycieczki, ale dają mnóstwo radości 🙂

  2. Bardzo fajne miejsce na wypoczynek z dzieckiem jest w Janowie Lubelskim – park rekreacji Zoom Natury. Szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych podopiecznych. Dorośli również nie powinni się tam nudzić, świetne miejsce na wypad z całą rodziną.

  3. dziewczyny, a co powiecie na zamknięte parki rozrywki? chodzi mi o duże, zadaszone place zabaw? ja dla mnie to świetna forma spędzania wolnego czasu – nie zawsze sa mozliwosci by dzieci zabrac gdzies na wakacje, a tak maja chociaż namiastkę tego:) we wrocku mamy bobolandię i loopys park – ja jak na razie bylam tylko w loopysie, bo mam tam dobry dojazd – i szczerze polecam, zastanawiam sie czy nie zrobic tam córeczce urodzin. pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here