Jak zamalować ślady po kredkach na ścianie?

0

malowanie_kredkiRodziny mające małe dzieci, zwłaszcza te o bardzo kreatywnych pomysłach, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakim problemem jest niekiedy naprawienie szkód po małych artystach. Pytania, jakie się pojawiają, to między innymi jak pomalować ścianę, na której wcześniej widniały rysunki stworzone kredkami świecowymi? Czy istnieje ryzyko, że po pomalowaniu jej bez wcześniejszego zdrapywania, farba odpadnie?

Istnieje jeden najskuteczniejszy, najprostszy i w gruncie rzeczy najszybszy sposób, by uporać się z rysunkami na ścianach. Musimy przede wszystkim wyposażyć się w alkaliczny detergent do mycia powierzchni zanieczyszczonych tłustymi substancjami, takimi jak na przykład olej czy też wosk, ewentualnie dodatkowo w benzynę lakierniczą, jeżeli ten pierwszy środek czyszczący nie da rady śladom po kredkach. Potrzebny będzie także drobnoziarnisty papier ścierny, którym dobrze jest potraktować ścianę po nałożeniu warstwy gruntującej.

Po wyczyszczeniu rysunków przy użyciu zakupionego detergentu lub benzyny lakierniczej (środki te są łatwo dostępne, znajdziemy je bez problemów w ofercie większości firm trudniących się produkcją farb i lakierów) pozostaje już tylko nałożyć farbę do gruntowania, po zagruntowaniu zeszlifować ścianę papierem ściernym i zakończyć cały proces nakładając farbę nawierzchniową. W tak pomalowanym pomieszczeniu nie powinno być żadnych problemów z odpadającą farbą, nie będzie też konieczne drapanie wszystkich rysunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here