Jakie zwierzątko dla dziecka?

0

Praktycznie każde dziecko marzy o zwierzątku. Jednak zanim się zdecydujemy na jego kupno, najpierw przemyślmy całą sprawę jakie będzie najlepsze dla naszego dziecka i dla naszych warunków.

Po pierwsze przeliczmy ile możemy wydać na kupno zwierzaka oraz na jego utrzymanie. Przy wyborze trzeba również wziąć pod uwagę czas jakim dysponujemy. Oraz bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie, czy dziecko albo my nie jesteśmy na coś uczuleni.

Wybór w dzisiejszych czasach jest ogromny. Od chomików po małpy. Jednak czym bardziej egzotyczne zwierzątko tym bardziej specyficzna opieka. Czasami z pozoru łatwe w utrzymaniu zwierzę okazuje się istnym utrapieniem dla jego właścicieli. Problemy zaczynają się, kiedy zwierzak choruje, jego pokarm jest udziwniony albo zajmuje zbyt wiele czasu.

Trzeba się liczyć z tym, że zwierzątko z czasem staje się członkiem rodziny i nie można go tak po prostu oddać.

Najlepsze dla małych dzieci są psy i koty albo chomiki, szynszyle, itp. Jednak najmniej czasu trzeba poświęcić żółwiom i rybkom.

Najlepszym sposobem będzie zapytanie głównego zainteresowanego, czyli dziecka. Następnie wspólnie podjęta decyzja i niestety świadomość tego, że po pewnym czasie najprawdopodobniej obowiązki spadną na nas.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here