Moje dziecko słucha metalu. Czy powinnam się niepokoić?

1

rock_gitaraRodzice dorastających dzieci często napotykają problem muzyki słuchanej przez ich ukochanego synka czy córeczkę. Idealne dotychczas dziecko zaczyna dziwnie się zachowywać, ubierać się „dziwnie”, na czarno lub słuchać szatańskiej muzyki . Co wtedy robić? Czy jest to powodem do paniki?

Może być, jak najbardziej, ale wcale nie musi. Warto zacząć obserwować dziecko, sprawdzić, z kim się spotyka, a nawet dowiedzieć się gdzie chodzi i co robi. Jeśli dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo związane z gronem jego znajomych, nie powinniśmy się martwić. Nie powinno się martwić gustem muzycznym oraz ubiorem dziecka, jeżeli nadal ma się z nim dobry kontakt. Jeśli chodzi o strój, no cóż, jest on niejako wpisany w tę subkulturę. Ważne jest, by rodzic umiał z dzieckiem rozmawiać, spróbował zrozumieć co je w tym fascynuje i nie krytykował, czasami nawet wspierał w nowej pasji.

Każdy nastolatek na pewnym etapie swojego życia czuje potrzebę przynależenia do pewnej grupy. Chce pokazać swego rodzaju odrębność, niezależność. I jeśli nie zajdzie to za daleko, nie ma się czym przejmować. Ważna jest tylko kontrola, trzymanie ręki na pulsie oraz częste rozmowy z dzieckiem. Dorastające dzieci potrzebują naszej uwagi oraz zrozumienia, dlatego postarajmy się dać im tego jak najwięcej.

1 KOMENTARZ

  1. Jestem mamą-metalówą, może będzie lepiej jak ludzie poczytają trochę o tej muzyce i przestanie kierować się stereotypami, będzie łatwiej dostrzec, jakie wartościowe i inteligentne dziecko musimy mieć, skoro wybrało taki rodzaj muzyki. Lepiej, żeby słuchało techno? Metalowcy nie są satanistami, jakie to żałosne. W wielu tekstach poruszany jest temat wiary, miłości, polityki, historii, nawiązania do literatury pięknej. Istnieje wiele gatunków metalu. Czas dorosnąć i zaakcceptować dziecko. Jakby mój syn do mnie przyszedł i powiedział, że woli hip hop zamiast metalu, uszanowalabym to!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here