Przedszkole czy niania?

0

przedszkoleJedni planują powiększenie rodziny, a inni mniej. Jednak kiedy nadchodzi ten moment i pojawia się nowy człowieczek w naszym domu wszyscy jesteśmy szczęśliwi i z radością obserwujemy, jak rośnie i rozwija się. Mimo wszystko nie każdy może pozwolić sobie na kilkuletni urlop macierzyński. W dzisiejszych czasach kobiety pracują zawodowo i aby nie stracić stanowiska muszą wracać do obowiązków. Wówczas pojawia się dylemat co zrobić. Jeśli mieszkamy blisko rodziców to problem praktycznie sam się rozwiązuje, ale nie zawsze tak jest. Co w takim przypadku zrobić? Przedszkole czy niania?

Wszystko zależy od naszych finansów i wieku dziecka. Dziecka kilkumiesięcznego nie poślemy do przedszkola, bo jest zwyczajnie za małe. Wówczas trzeba zdecydować się na nianię. Jednak jak ją wybrać, żeby nasze dziecko były bezpieczne. Najlepiej kogoś z polecenia albo rozejrzeć się czy nie mamy jakiejś miłej, starszej sąsiadki. Ta druga opcja wyjdzie nam taniej, ponieważ zazwyczaj takie panie dorabiają sobie do emerytury. Dodatkowo będziemy mieć pewność, że jest to osoba stateczna i doświadczona, ponieważ młodsze osoby często nie potrafią zająć się malutkim dzieckiem, które potrzebuje opieki bez przerwy.

Dla kogo przedszkole? Dla rodziców, których dzieci są już nieco starsze. W przedszkolu nasz maluch pozna pierwszych kolegów, nauczy się kolorów, cyferek, itp. Dodatkowo nauczy się pracy w grupie i zdobędzie umiejętności życia wśród rówieśników. Niania dla starszego dziecka nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ takie dziecko wolniej się rozwija i pozostaje pod ciągłym wpływem osoby starszej. Natomiast w dzisiejszych czasach bardzo ważną rzeczą jest, aby dziecko miało kontakt z innymi dziećmi. Dzięki temu nie będzie egoistą, łatwiej mu będzie nawiązywać znajomości w przyszłości i szybciej będzie się uczyło w szkole. Dodatkowym atutem przedszkola jest fakt, iż jest tańsze od osobistej opiekunki.

Podsumowując, każdy etap życia dziecka wymaga czegoś innego. To my musimy odpowiednio dopasować działanie ,aby nam było wygodnie oraz, żeby dziecko na tym nie ucierpiało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here