Jak oglądać na tablecie filmy z napisami z dysku sieciowego?

0

Posiadacze tabletów i smartfonów często korzystają z dysków sieciowych do przechowywania plików, zwłaszcza filmów. Często spotykają się z problemem braku napisów do filmów przy ich odtwarzaniu na tablecie lub smartfonie. Wynika to z faktu, że mało aplikacji potrafi korzystać podczas streamingu video z pliku z napisami zlokalizowanego na serwerze sieciowym. Rozwiązaniem dla urządzeń z systemem Android jest instalacja:

  1. Odtwarzacza plików video obsługującego napisy – np. „MX Player” dostępnego za darmo w Google Play
  2. Menadżera plików „ES File Explorer File Manager” dostępnego za darmo w Google Play

Po instalacji obu aplikacji filmy powinny być uruchamiane poprzez menadżera „ES File Explorer File Manager”. Należy tam odszukać plik filmu i go uruchomić wybierając jako odtwarzać „MX Player”.

W celu odszukania filmu na dysku sieciowym poprzez „ES File Explorer File Manager” klikamy zakładkę LAN, następnie klikamy Skanowanie (Scan). Powinien pojawić się na ekranie adres dysku sieciowego. Po kliknięciu w niego jesteśmy na dysku sieciowym.

Screenshot_2013-10-03-20-22-45

Ważne jest to, żeby plik z napisami miał taką samą nazwę jak plik z filmem (oczywiście ma inne rozszerzenia).

Ww. sposób został przetestowany z tabletem Samsung Galaxy Note 10.1 (n8000) i serwerem plików Western Digital My Book Live 2TB (WDBACG0020HCH-EESN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here