Jak pozować do zdjęć?

0

aparatKażdy lubi ładnie wychodzić na zdjęciach. Osoby którym brak wiary w siebie często boją się obiektywu aparatu i próbują unikać zdjęć. Jak wiemy, nie zawsze się da. Zdjęcia- zwłaszcza w dobie aparatów cyfrowych- to codzienność. Z pewnością dopadnie nas jakiś zapalony fotograf. Poniżej znajduje się kilka krótkich, aczkolwiek praktycznych rad, jak korzystnie wychodzić na zdjęciach. Proszę mi wierzyć- jest to sztuka, którą można opanować.

Przede wszystkim zadbaj o oświetlenie. Należy unikać światła padającego zza twoich pleców, z dołu albo z góry. Najkorzystniej jest, gdy światło pada prosto na osobę fotografowaną z przodu. Musi być one umiarkowane. Zbyt ciemne może sprawić, że na zdjęciu nie będzie nic widać, a za jasne i za ostre – uwypukli twoje zmarszczki i niedoskonałości skóry.

Kolejną istotną kwestią jest postawa. Nie obejmuj się. Osoba chcąca zasłonić swoje krągłości garbi się, co nie dodaje uroki ani jej, ani zdjęciu. Powstaje efekt nienaturalnego wygięcia, który psuje cały efekt zdjęcia. Ręce najlepiej mieć naturalnie opuszczone, a brzuszek możemy albo wciągnąć, albo umiejętnie zasłonić ubraniami. Zasłanianie się daje wrażenie niedostępnych, zamkniętych na otoczenie, nieśmiałych ludzi. Wyciągnij do góry szyję, opuść lekko brodę, wyprostuj plecy, odchyl ramiona, koniecznie wciągnij brzuch, by nie wystawał zbędny tłuszczyk. Pamiętaj, by zrobić to nieznacznie. Jeśli zbyt mocno wciągniesz brzuch, możesz uzyskać komiczny efekt. Nie o to nam przecież chodzi. Najważniejsza jest naturalność.

By sprawić, że twoje nogi będą się wydawały dłuższe, zgrabniejsze – jedną nogę skieruj wprost na środek ujęcia, wyginając ją w kolanie.

Jeśli jesteś niska- wyprostuj się. Maksymalnie trzymaj swoje ciało w pionie, pomóż sobie oparciem dłoni o biodra. Nie wychylaj się w przód- to cię optycznie skróci i zaburzy twoje proporcje. Podniesienie rąk do góry pozwoli na dodanie kilku centymetrów. Jeśli siedzisz- siedź bokiem, gdy tułów znajduje się w pionowej osi kadru, a nogi wyciągnij po skosie w jedną stronę. Noś szpilki oraz krótkie, dopasowane stroje. Spodnie ze zwężanymi nogawkami, czy taliowane marynarki również dodadzą ci wzrostu. Możesz również poprosić fotografa robiącego ci zdjęcie, by ustawił aparat poniżej twojej talii. Zdjęcia robione z ‘pozycji żaby’ zdecydowanie cię wydłużą.

Musisz pamiętać, że nawet najlepsza poza nie gwarantuje dobrego zdjęcia, jeśli nie jest się naturalnym. Bez sensu jest strojenie dziwnych min, jeśli chce się wyjść poważnie. Nie kontroluj swoich ruchów, najlepsze zdjęcia powstają przez przypadek.

Ostatnia kwestia – również istotna – to oczywiście głowa i twarz. Niezwykle ważne są makijaż, spojrzenie, usta oraz włosy. Zacznijmy od makijażu. Makijaż powinien być skromny, jednak nie znaczy to, że nie można podkreślić oczu lub ust- przeciwnie. Jak  najbardziej. Podkreśl, uwypuklij atuty swojej urody- to z pewnością doda ci wdzięku! Skóra musi być idealnie matowa. Jeśli twoja cera jest tłusta, powinnaś obowiązkowo posiadać bibułki matujące. Twarz nie może się świecić na zdjęciu.

Pamiętaj, że piękny, szczery uśmiech jest najseksowniejszy! Ładnie napina mięśnie twarzy. Wywołuje także błysk w oku, a przecież spojrzenie jest równie ważne. By uśmiech wyglądał naturalnie, warto przypomnieć sobie jakąś zabawną sytuację z przeszłości. Można rozchylić usta na grubość kilku milimetrów. Będą one wyglądały wtedy na pełniejsze.

Pamiętaj, że gwarancją dobrej fotografii jest kontakt wzrokowy. W chwili robienia zdjęcia obdarz fotografa jednym z najbardziej zniewalających spojrzeń. Dlatego przed pstryknięciem aparatu zamknij i szybko otwórz oczy. Dzięki temu, spojrzenie stanie się świeższe i unikniesz efektu śpiących oczu.

Życzę udanej zabawy przy robieniu zdjęć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here