Jak podłączyć laptopa do telewizora?

0

Jest kilka sposobów na podłączenie laptopa do telewizora. Zależy to od tego jak bardzo technologicznie mamy zaawansowany telewizor i komputer.

  • Prawie każdy telewizor ma wejście SCART (EURO). Wtedy należy wyposażyć się w kabel VGA z przejściówką na SCART. Czyli z jednej strony  mamy końcówkę taką jak podłączamy monitor do komputera (VGA), a z drugiej SCART (czyli taka sporych rozmiarów wtyczka – np. powszechnie była używana do podłączenia video)
  • Telewizory LCD i Plazmy często posiadają wejście VGA. Wtedy możemy podłączyć laptop standardowym kablem do podłączania monitora do komputera – kabel VGA
  • Najnowszym połączeniem tych urządzeń jest wykorzystanie kabla HDMI. Należy się upewnić, że oba obsługują tego typu port.

Po podłączeniu urządzeń komputer powinien wykryć nowy ekran. Zmieniamy wyświetlacz przyciskiem Fn+F8. Jeśli to nie daje rezultatu powinniśmy spróbować zidentyfikować nowy ekran (telewizora). W Windows klikamy na wolne miejsce na pulpicie i wybieramy Właściwości, na karcie Ustawienia klikamy Identyfikuj. Po znalezieniu wyświetlacza próbujemy ponownie przełączyć obraz Fn+F8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here