Jak podzielić plik?

1

rarpakowanie_plikuCzasami zdarza się tak, że trzeba podzielić duży plik na kilka części tak aby zmieścił się na nośniku danych, np. na płycie CD. Najprościej zrobić to kompresując taki plik z opcją podziału na mniejsze fragmenty.

Najpopularniejszymi programami kompresującymi są WinRar i WinZip. Program WinRar można ściągnąć ze strony producenta http://www.rarlab.com/download.htm (np. dla komputerów 32 bitowych http://www.rarlab.com/rar/wrar390.exe).

Program integruje się z systemowym eksploratorem, dzięki czemu można z poziomu menu kontekstowego wykonywać najpopularniejsze operacje.

W celu spakowania katalogu/pliku wystarczy kliknąć na katalog/plik prawym przyciskiem myszy i uruchomić komendę Add to archive …

Na kolejnym oknie trzeba wybrać lub wpisać odpowiednią wartość w polu Split to volumes, bytes i uruchomić OK w celu rozpoczęcia pakowania z podziałem na kilka plików.

split_pliku

1 KOMENTARZ

  1. WinRar jest programem płatnym, udostępnianym na licencji shareware. Równie dobrym i darmowym programem do tego samego jest chociażby 7-zip. Też potrafi kompresować z podziałem na kilka części, żeby się mieściły na mniejszych nośnikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here