Idealne małżeństwo, czyli jak rozmawiać z mężem?

0

malzenstwoKażda młoda osoba- bez względu na to, czy jest to mężczyzna, czy kobieta- marzy o idealnym małżeństwie. Jednak konfrontując to z codziennością dochodzimy do wniosku, że idealne małżeństwa nie istnieją. Rosnąca liczba rozwodów, matki samotnie wychowujące dzieci są dowodem na to, że pozostaje to wyłącznie w sferze młodych ludzi. Jednak czy faktycznie tak jest? Czy każdy związek musi być skazany na rozstanie lub rozwód? Oczywiście, że nie. Większość problemów małżeńskich spowodowana jest brakiem wiedzy na temat różnic między kobietą a mężczyzną oraz  brakiem umiejętności właściwego komunikowania się.

Związek powinien polegać na wzajemnemu zrozumieniu. Obie strony powinny pamiętać, że mężczyźni myślą i postrzegają świat zupełnie innymi kategoriami, w inny sposób przeżywają emocje, inaczej reagują na stres niż kobiety. Dlatego tak trudno jest nam się czasem porozumieć, porozmawiać nawet o tych najprostszych sprawach.

Podstawową kwestią jest spokój. Podczas każdej, nawet najtrudniejszej, rozmowy należy zachować spokój. Każdy problem da się z pewnością rozwiązać, gdy obie strony zechcą poświęcić mu tyle samo czasu i uwagi. Kolejną kluczową kwestią jest nabycie umiejętności konstruktywnego prowadzenia rozmowy. Wymaga to jednak dużo pracy i czasu. Jednak praca i wysiłek w to włożony, zwracają się tysiąckrotnie.

Kolejną dobrą radą jest unikanie tematów drażliwych dla obu stron. Jeśli partnerzy mają zupełnie odmienne zdanie na jakiś mało istotny temat, nie warto jest go poruszać. Bez sensu jest powodować kłótnię na temat, który nie dotyczy ich związku bądź czegoś bezpośrednio związanego z nim. Pamiętajmy również, że partner ma prawo do własnego zdania. Jeśli nie zgadzamy się z poglądami partnera, oczywiście- możemy przedstawić swoje zdanie na dany temat, jednak uszanujmy również prawo partnera do posiadania własnego, często odmiennego, zdania.

Małżonkowie, partnerzy są dwiema odrębnymi, bardzo różniącymi się od siebie jednostkami . Pamiętajmy więc, że każda z tych jednostek ma zarówno prawa, które należy respektować, jak i obowiązki, które trzeba z pokorą wykonywać. Bycie rozsądnym i zachowanie spokoju to klucz do zgody między partnerami i do stworzenia związku idealnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here