Jak napisać oficjalne zaproszenie?

0

zaproszenieZ pisaniem zaproszeń mamy do czynienia od najmłodszych lat. Ten i inne typy korespondencji są ćwiczone w każdej szkole. Jednak zaproszenie zaproszeniu nie równe. W szkole uczą nas utartych schematów. Natomiast obecnie nie wystarczy zwykła treść zaproszenia. Trzeba wywrzeć dobre wrażenie i zainteresować gościa. Szczególnie jeśli jest to spotkanie biznesowe.

Zaproszenie oficjalne musi być napisane odpowiednim językiem, czyli formalnym. To jaką czcionką i na jakim papierze to zrobimy jest zależne od typu imprezy. Jeśli jest to bankiet albo impreza firmowa, jubileuszowa to wskazane będzie użycie formy bardzo eleganckiej i stonowanej. Jeśli jest to zaproszenie na konferencje, imprezy o lżejszym charakterze, a jednocześnie mające na celu zachęcenie kogoś do przyjścia, wówczas w zaproszeniu może być nutka szaleństwa. A to wszystko po to, aby odznaczyć się od pozostałych zaproszeń, których redakcje lub ważni goście dostają całe mnóstwo.

Koperta w jakiej wyślemy zaproszenie to właściwie najważniejszy element, ponieważ to od niej zależy czy ktoś w ogóle zainteresuje się naszą propozycją. Reguła jest ta sama. Większy nacisk na elegancję kładzie się na imprezy okolicznościowe, wspomniane już bankiety, itd. Trzeba zadbać o kolorystykę. Ciemniejsze kolory nadają się bardziej do imprez wieczorowych. Natomiast jaśniejsze oraz jaskrawe do imprez odbywających się w ciągu dnia.

Co do samej treści, to musi ona zawierać podstawowe dane. Co, gdzie, kiedy, itd. Schemat jest praktycznie standardowy dla każdego zaproszenia. Jedynie trzeba go dostosować do wymiarów naszego zaproszenia.

Zapamiętać trzeba jedno. Zaproszenie musi być eleganckie i oryginalne, ale bez przesady. Nadmiar także szkodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here