Jak zaprzyjaźnić się z teściową?

0

tesciowaNie bez kozery istnieje wiele dowcipów na temat teściowej. Stereotypowa teściowa to kobieta zazdrosna o swoje dziecko, zaborcza matka, często nienawidząca swojego zięcia lub synowej. Synowa staje się zagrożeniem, konkurencją dla każdej matki, gdyż ukochany synek, dotychczas kochający najbardziej właśnie swoją mamę, ma kobietę, którą interesuje się bardziej, kobietę, która staje się jego miłością i życiem.

Obie strony- zarówno teściowa, jak i zięć/synowa- powinny zrozumieć, że małżeństwo jest przełomem w życiu każdego członka rodziny. Dla młodej pary to czas usamodzielnienia się, zmiany mieszkania, dotychczasowego życia, nowych obowiązków. Dla rodziców, teściów jest to moment, w którym często zostają sami w domu- dzieci wyprowadzają się, zaczynają układać sobie życie po swojemu, może zapanować w życiu rodziców pustka, często smutek. Nic więc dziwnego, że zaczynają naszymi mamami rządzić silne, często negatywne emocje nie pozwalające nam na bycie obiektywnym w ocenie wybranki serca syna oraz na traktowanie jej jak własnej córki.

Czy istnieje złoty sposób na to, by nasze stosunki z teściową były przyjacielskie? Na pewno nie ma takiego, jednak nie zaszkodzi spróbować. Z pewnością może się teściowej spodobać to, że jesteśmy naturalne i spontaniczne. Oczywiście wszystko powinno mieć swoje granice.

Czasem warto powiedzieć teściowej komplement. Można na przykład pochwalić jej obiad i zapytać o przepis. Ale pamiętajmy również, by robić to tak, żeby teściowa, która chciałaby nam wytknąć każdy mankament, uznała, że nie umiemy gotować.

Opłaca się również zauważyć i, co najważniejsze, pochwalić nową fryzurę teściowej. Jak wiemy, kobiety lubią być chwalone. Nowa fryzura, makijaż, nowe ubranie… każda kobieta lubi słyszeć, że dobrze wygląda, pasuje jej dany kolor, krój. Pamiętajmy jednak, że wszystko, co mówimy, powinno być szczere. Tylko i wyłącznie szczerością możemy zacząć wywoływać sympatię, a może nawet zapoczątkować przyjaźń.

Pamiętajmy, by zbyt słodkie, bo w pewnym momencie może się to obrócić przeciw nam. Możemy wyjść na osoby bez płytkie, własnego zdania i, co za tym idzie, bez charakteru.

Przyjaźń teściowej z synową jest możliwa, jednak obie strony muszą włożyć w to dużo pracy. Ważny jest szacunek oraz wzajemne zrozumienie, które są kluczem do sukcesu i wstępem budowania nowej, szczęśliwej relacji- nowej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here