Jak zrozumieć kobietę?

0

kobietaMówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. I coś w tym rzeczywiście jest, ponieważ czasami w błahych sprawach dochodzi do takich zgrzytów i nieporozumień, jakby obie płcie mówiły w zupełnie obcych językach. Jak to się dzieje? Na to pytanie chyba nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć, ale można co nieco zaradzić, aby kobietom i mężczyznom żyło się lepiej w tym wspólnym świecie.

Faktem jest, że panowie nigdy nie zrozumieją kobiet w stu procentach. Wynika to chociażby z różnic natury biologicznej. Kobiety nastawione są na emocje i reagują na wszystko z większą ich dawką niż mężczyźni. To jednak nie oznacza, że płeć męska nie okazuje uczuć i emocji. Czasami wynika to z tego, że mężczyźni wstydzą się tego, wydaje im się, że okazywanie uczuć jest dla mięczaków. Natomiast to nie prawda. Czasami drobny gest typu różyczka albo pocałunek w policzek na przywitanie może złagodzić i puścić w niepamięć wiele konfliktów. Kobiety lubią być adorowane i to jest pierwszy krok do sukcesu.

Istnieją wszelkiego rodzaju poradniki, jak zrozumieć kobiety, ale one raczej się nie sprawdzają. Kobiet po prostu trzeba słuchać. Często nie chodzi o to, żeby mężczyźni doradzali, ale zwyczajnie wysłuchali. Bowiem kobiety lubią mówić. Czasami jest to takie gadanie o niczym, ale tak już natura płci pięknej.

Sprawdzają się również małe kłamstwa. Nie jeden mężczyzna usłyszał od swojej wybranki pytanie typu: kochanie, czy ja jestem gruba? Wówczas lepiej odpowiedzieć, że nie. Nawet jeśli jest tych kilogramów troszeczkę za dużo. Kobiety doskonale zdają sobie sprawę ze swojego piękna i zalet, ale lubią kiedy ich mężczyzna je w tym przekonaniu dodatkowo utwierdza.

Podstawą zrozumienia, i to nie tylko pomiędzy kobietą a mężczyzną, jest zaufanie i zaangażowanie. Nie można dawać powodów do tego, aby kobieta wątpiła w uczucia ze strony ukochanego. To może popsuć nawet najlepszy związek.

Inną kwestią jest marudzenie kobiet. Mężczyźni, jako dorosłe osobniki powinni zrozumieć jedną rzecz. Każda kobieta musi trochę pomarudzić. Tak było, jest i będzie. Dlaczego? Tego nikt nie wie. To jest wpisane w ich naturę. Przyczyny mogą być różne. Stres, zespół napięcia przedmiesiączkowego,  a czasami od tak po prostu.

Ostatnią radą i chyba najważniejszą jest, aby swoje kobiety po prostu kochać. Miłość wszystko wybaczy, a przynajmniej wiele. Kiedy kochamy problemy znikają, a świat staje się piękniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here