Co należy zrobić przed wyjazdem na wakacje do krajów arabskich?

0

camel1Wakacyjne wyjazdy do krajów arabskich stały się bardzo popularne ze względu na pewną pogodę, ciepłą wodę, piaszczyste plaże i przede wszystkim cenę. Biura podróży oferują liczne wycieczki do Tunezji czy Egiptu (są to dwa najpopularniejsze oraz najciekawsze zarówno dla tych turystów, którzy chcą odpocząć na plaży, jak i dla tych, którzy nastawiają się raczej na zwiedzanie oraz poznawanie egzotycznej kultury).

Jednak przed wyprawą do tak egzotycznych krajów (pod względem kultury, klimatu oraz jedzenia) należy odpowiednio się przygotować. Długie czytanie książek lub for internetowych może nas albo zniechęcić, albo odebrać przyjemność podróży. Poniżej znajduje się kilka praktycznych rad, z którymi każdy turysta powinien się zapoznać przed wyprawą w nieznane.

Zanim wyjedziemy, warto zapoznać się z takimi informacjami, jak najlepszy do pobytu termin, byśmy nie natrafili na niemożliwe do zniesienia temperatury lub akurat na czas święta narodowego lub religijnego, gdy wszystko jest pozamykane. Turyści często narzekają na Ramadan. Jest to miesiąc postu Muzułmanów, podczas którego od wchodu do zachodu słońca nie spożywa się żadnych posiłków i napojów oraz unika się wszelkich przyjemności. Większość sklepów i restauracji jest w ciągu dnia zamkniętych, otwierane są dopiero po wieczornym posiłku, kiedy to podczas Ramadanu Muzułmanie rozpoczynają swój „dzień”.

Co ze sobą zabrać? To również bardzo istotna kwestia .Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać ubrania, które mamy zamiar zabrać. Należy wziąć pod uwagę oczywiście pogodę, która w okresie wakacyjnym jest ciepła (lub nawet gorąca), nie należy również spodziewać się deszczu. Z uwagi na panujące upały najlepiej jest spakować odzież z cienkiej bawełny oraz innych materiałów naturalnych i wygodne, lekkie buty, a na głowę koniecznie kapelusz lub inne nakrycie. Konieczne jest również zabranie kremu z silnym filtrem UV, mogą się również przydać okulary przeciwsłoneczne. Jeśli w planach mamy zwiedzanie meczetów, należy zabrać ubranie skromniejsze, zakrywające nogi i ręce oraz cienki szalik, który zakryje kobietom głowę- kobiety bez względu na religię mają obowiązek zakrywania głów wchodząc do meczetu. Warto również zabrać ze sobą płyn do soczewek kontaktowych, tampony, podpaski czy środki antykoncepcyjne (mężczyźni mogą łatwo kupić na miejscu prezerwatywy, ale słyną one z dużej zawodności i się ich nie poleca.

Szczepienia przy wjeździe do Tunezji, Maroko, Egiptu nie są obowiązkowe, nie występuje tam zagrożenie epidemiologiczne. Jednak przed podróżą wskazane są szczepienia przeciw polio i tężcowi oraz żółtaczce. Innymi częstymi chorobami są febra, cholera oraz tyfus.

Przed wyjazdem warto również zapoznać się z obyczajami kraju do którego chcemy jechać. Warto poczytać o kulturze kraju tak, by przez swoją niewiedzę nie obrazić tubylców. Zaplanujmy sobie również wycieczkę przed podróżą. Jeśli będziemy wiedzieli, co chcemy zobaczyć, z pewnością bardziej nam się to uda, niż spontanicznie organizowane wyprawy.

Wakacje to czas odpoczynku, regenerowania sił przed kolejnym rokiem pracy, dlatego warto je zaplanować i spędzić tak, by tego nie żałować przez następny rok. Udanego wypoczynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here