Co spakować na krótką podróż?

1

Podróże małe i duże, zazwyczaj cieszą. Bez względu na charakter podróży, czy jest to wyjazd służbowy, czy miły wyjazd za miasto albo na wakacje, zawsze wiążę się to z nowymi przygodami, znajomościami, ale przede wszystkim z pakowaniem.

Jeśli jedziemy gdzieś na dłużej, to możemy sobie pozwolić na więcej bagażu oraz bardziej go urozmaicić. Natomiast krótkie wyjazdy wymagają lepszej organizacji i przemyśleń, ponieważ często mamy ograniczenie co do ilości i wielkości naszych walizek. Dodatkowo wyjazd 2-3 dniowy nie wymaga, aż tylu rzeczy i nie warto niepotrzebnie się przemęczać.

Jednak przed takim wyjazdem zawsze pojawia się pytanie co ze sobą zabrać, co jest niezbędne, co może się przydać i wówczas okazuje się, że przydać może się cała szafa plus połowa łazienki.

Najważniejszy jest typ wyjazdu i to, aby nie pakować się na ostatnią chwilę. Jest to trudne, ponieważ większość z nas zostawia pakowanie do ostatniego momentu, ale warto się postarać.

Jeśli nasza podróż to wyjazd służbowy, to należy zabrać rzeczy formalne, jakaś garsonka albo garnitur. Na wszelki wypadek warto zabrać jeden strój wieczorowy, gdyby w programie był przewidziany bankiet. Dobrze jest też zabrać mniej formalny, ale elegancki strój na wieczorne wyjście ze współpracownikami lub klientami. Buty oczywiście muszą być eleganckie, bez względu na płeć. Dodatkowo jakaś piżama i bielizna, ale dokładnie wyliczona na ilość dni. Ręczniki raczej nie są potrzebne, ponieważ zwyczajowo hotel zapewnia takie rzeczy. Inną sprawą są kosmetyki, których czasami nie ma zagwarantowanych w ofercie hotelowej. Wówczas sprawdzą się miniaturki. Obecnie nie trzeba polować na próbki kosmetyków. W większości drogerii można kupić nasze ulubione kosmetyki w pomniejszonych opakowaniach, przygotowanych właśnie z myślą o podróżujących. Zajmują one mniej miejsca w walizce i w przypadku rozlania nie powodują takich szkód.

Inną sprawą są wyjazdy wypoczynkowe. Tu jest większe pole manewru. W kwestii kosmetyków obowiązuje ta sama zasada, czym mniejsze opakowania, tym mniej miejsca zajmują. W kwestii ubrań, możemy zabrać nasze ulubione rzeczy. Oczywiście miejsce i czas odgrywają znaczącą rolę, ponieważ nie zabierzemy stroju kąpielowego w zimie, chyba, że na miejscu jest kryty basen. Powinniśmy zabrać rzeczy odpowiadające ilości dni i jeden zestaw zapasowy, gdybyśmy się pobrudzili albo zrobiło się zimno. Oczywiście bielizna i jakieś ubranie do spania to podstawa, o której nie trzeba przypominać. Jeśli planujemy wyjście do klubu lub na kolację, to również zaopatrzmy się w jeden strój wyjściowy.

Minimalizm to żelazna zasada krótkich wyjazdów. Nie oznacza ona chodzenia w jednym obraniu przez cały pobyt, ale również nie oznacza spakowania dziesięciu par spodni na 3 dni podróży.

Nie powinno zabraknąć w naszej walizce podstawowych leków, typu przeciwbólowe, na niestrawność, czy biegunkę.

Cała reszta jest zbędna, chyba, że wybieramy się na obóz przetrwania, ale to już inny temat.

 

1 KOMENTARZ

  1. dobre pytanie, na które nigdy nie udało mi się dobrze odpowiedzieć, co widac po moich bagażach, które zabieram na wakacje 🙂 Problemy z selekcją… Na przykład w tym roku pojechałam z alfa starem do Turcji, tydzień all inclusive, chciałam się tylko opalać i pływać w morzu, zabrałam dwie walizki – po co? Nie wiem 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here