Co warto zobaczyć w Indiach?

0

indie2Indie są państwem położonym w Azji, zajmują większą część subkontynentu indyjskiego. Kraj pełen różnic- zwłaszcza religijnych. Największą grupę religijną stanowią Hinduiści (ponad  78% mieszkańców), potem  Muzułmanie (12,5% mieszkańców kraju). Indie zamieszkiwane są także przez wyznawców chrześcijaństwa oraz buddyzmu. Religia jest tu niezwykle ważna. To ona nadaje kształt indyjskiej kulturze, jej bogactwo odzwierciedla się w życiu, tradycji, a także mitologii.

Indie są krajem egzotycznym dla turystów z Europy. Zachwyca nas nie tylko przyroda, architektura tego miejsca, ale także zwyczaje, kultura oraz religia. Co warto zobaczyć?

Przede wszystkim Bombaj (w miejscowym języku –  Mumbaj). Jest położony na Morzu Arabskim i jest jednym z największych miast świata, bowiem aglomeracja miasta liczy ponad 17 milionów mieszkańców. Jest on także największym portem zachodnich Indii. W mieście znajduje się Chhatrapari Shivaji Terminus (lub Victoria Terminus). W budynku mieści się dworzec główny Bombaju. Budynek ten jest wyjątkowym przykładem architektury wiktoriańskiego gotyckiego odrodzenia połączonego z typowymi indyjskimi elementami architektonicznymi. Victoria Terminus znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest oczywiście stolica Indii- Dheli. Obowiązkowo należy odwiedzić starą, muzułmańską część miasta, z której następnie udać się do Nowego Delhi. Old Delhi było stolicą muzułmańskich Indii. Znajduje się tam bowiem wiele meczetów, fortów i innych zabytków z tego okresu. W New Delhi znajdziemy przede wszystkim budynki rządowe oraz ambasady. Przedmieścia miasta są niezwykle bogate, ciągną się głównie na południe od New Delhi, natomiast slumsy, niestety, towarzyszą miastu ze wszystkich stron. W jednym mieście spotyka się tak wiele kontrastów społecznych, kulturowych oraz religijnych. Będąc w stolicy warto zobaczyć Bramę Kaszmirską, Czerwony Fort, Świątynię Lakszmi Narajany, Chandni Chowk, Ogrody Lodich, Muzeum Narodowe, Narodową Galerię Sztuki Współczesnej czy Kutab Minar.

Obowiązkowym przystankiem na mapie każdego turysty powinno być miasto o nazwie Agra, gdzie znajduje się słynna budowla Tadż Mahal. Wybudowany przez Szacha Dżahana jest dziełem stworzonym pod wpływem miłości do kobiety -drugiej żony.

Co więcej? W Amritsarze  koniecznie należy zobaczyć Złotą Świątynię, W Lehu zwiedzić stare uliczki, odwiedzić park narodowy Kaziranga.

Opracowywane są różne trasy dla zwiedzających. Najpopularniejszymi wśród nich są: Skarby Indii obejmujące miasta: Delhi, Agrę, Jaipur, Udajpur oraz Pushkar. Kolejna trasa to na przykład Złoty Trójkąt, zzyli Indie w pigułce. Najważniejsze punkty Indii w możliwie jak najkrótszym czasie. Są to miasta: Delhi, Jajpur, Fatepur, Sikri, Agra oraz Sikkandra.

Indie zachwycają każdego turystę. Mówiąc o Indiach myślimy o kolebce wspaniałej cywilizacji. Indie to również synonim biedy i przeludnienia, królestwa bollywoodzkiego kiczu. To kraina cudów natury i przyrody. Miejsce tropikalnych chorób, mieszanka różnych religii, zapachów, kolorów. Dla wielu to raj estetyczny, dla innych najgorszy koszmar. Warto przekonać się samemu, czym Indie staną się dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here