Jak przygotować się do podróży? Co najlepiej wziąć do jedzenia, picia?

5

przygotowanie do podrozyDo podróży, zwłaszcza dalekiej, należy się odpowiednio przygotować. Nie ma znaczenia, jakim transportem się w nią wybieramy; czy będzie to samochód, autobus, czy pociąg, przed podróżą należy przedsięwziąć pewne kroki, by wyprawa w wymarzone miejsce nie stała się dla nas koszmarem. Także wiek podróżnych nie jest ważny. Organizm dziecka reaguje tak samo na przekąski ciężkostrawne jak organizm dorosłego człowieka. Co należy zatem przygotować do jedzenia wybierając się w podróż? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych rad i wskazówek.

Zacznijmy od jedzenia. Zamiast chipsów, tłustych przekąsek, przygotuj przed podróżą kanapki. Małe, zawinięte w papier śniadaniowy lub folię aluminiową ani nie zajmą zbyt dużo miejsca w torbie, nie zepsują się szybko, ani nie zabrudzą nam reszty bagażu, a do tego, jeśli są zrobione z naszych ulubionych składników, są bardzo smaczne. Kanareczki najlepiej zrobić z serem lub ogórkiem. Można je także zrobić z wędliną, jednak pamiętajmy, by nie miała ona zbyt intensywnego zapachu. Jeśli jedziemy jakimś publicznym środkiem transportu, zapach wędliny z naszej kanapki (zwłaszcza latem) jest niezwykle intensywny i szybko rozprzestrzenia się po przedziale pociągu lub autobusie, a to nie jest miłym doświadczeniem dla innych podróżujących. Poza kanapkami można także wziąć wafle ryżowe, chrupki kukurydziane czy landrynki (smakowe albo miętowe) lub gumy do żucia. Można ze sobą także zabrać owoce. Tu należy pamiętać, by nie były one zbyt soczyste. Najlepsze na podróż są banany lub jabłka, bo nie ubrudzimy siebie ani sąsiadów przypadkowo pryskającym sokiem.

Do picia najlepsza jest woda mineralna. Nie powoduje ona żadnych problemów żołądkowych. Nie jest ona słodka ani słona, w związku z czym po wypiciu jej nie będziemy odczuwali jeszcze większego pragnienia.

Mimo wszelkich „zabezpieczeń”, warto zabrać ze sobą plastikowe lub papierowe torebki. W podróży wszystko się może zdarzyć i mogą się one okazać potrzebne jeśli nie nam, to współpasażerom.

Warto zapakować również wilgotną ściereczkę lub specjalne wilgotne chusteczki do mycia rąk. Przed jedzeniem dobrze umyć ręce, ale i po jedzeniu może okazać się, że mimo zachowania wszelkich środków ostrożności, ubrudziliśmy się. Chusteczki lub ściereczka posłużą nam to umycia się.

5 KOMENTARZE

  1. albo krakowska i żywiecka, najlepiej żebys ię nie pociło w plecaku a suche to z natury się nie poci i długo jest świeże. zywiecka i krakowska tez jego dobra. Najwazniejsze zeby dobrze wysuszone było.

  2. koniecznie coś łatwego do przechowywania i poręcznego. ja preferuję tutaj kabanosy, najlepiej polskie snaki. dodatkowo obowiązkowo niegzzowana woda. i tutaj też dorzucam swój patent – z dodatkiem świeżego soku z cytryny. mega pobudzenie. jak po kawie

  3. ja tez owoce, warzywa pokrojone, te co dluzej się tzrmaja a do tego maestro kabanoski super się komponują wlasnie z warzywami:) jami!

  4. ja zawsze biore ze soba (odkad sie odchudzam:D) paczkowane warzywa i owoce crispy. sa male, poreczne, zdrowe i co najwazniejsze – zapelniaja tak,ze nie ma sie poczucia glodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here