Jak przygotować się do wycieczki do Indii?

1

indieWybierając się do Indii należy mieć wizę. Nie kupimy jej na lotnisku tak jak na przykład podczas wjazdu do Turcji. Wymagane jest także zezwolenie (wydawane za pośrednictwem biur rejestracji cudzoziemców przez indyjskie MSZ oraz MSW) na wjazd na tzw. terytoria zastrzeżone i chronione. Bezwzględnie należy posiadać tzw. carnet de passage.

Jeśli już mamy wizę, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Indie z racji swojego wielkiego obszaru są zróżnicowane pod względem klimatu. Jeśli wybieramy się na północ, powinniśmy liczyć się z wahaniami temperatury. Spakujmy zatem sweter, kurtkę oraz coś od deszczu.. Gdy wybierasz się na południe, zabierz ze sobą lekkie bawełniane ubrania. Można je kupić na miejscu za grosze. Należy koniecznie pamiętać o nakryciu głowy. Nadmiar słońca powoduje dolegliwości, które mogą nam zepsuć wypoczynek.

W Indiach niezbędne będą kremy do opalania o wysokim filtrze. Przydadzą się ona zwłaszcza w górach. Należy je zabrać ze sobą z domu, ponieważ są trudno dostępne w Indiach. Podobnie jest z  kosmetykami oraz środkami sanitarnymi, do których przywykliśmy. O wszystkim trzeba pomyśleć przed podróżą.

W każdej apteczce obowiązkowo powinny znaleźć się środki przeciw biegunce, środki przeciwbólowe, przeciwalergiczne. Dobrze jest także przed wyjazdem poprosić lekarza rodzinnego, by przypisał nam w razie czego jakieś antybiotyki. Należy także zabrać ze sobą podpaski lub tampony, plastry, a także tabletki do uzdatniania wody.

Dobrze jest zakupić kompleksowe ubezpieczenie. Nie tylko przed wyjazdem do Indii należy się ubezpieczyć. Wyjeżdżając za granicę powinniśmy pamiętać o tym, że może nam się przytrafić choroba lub przykry wypadek, a wtedy ubezpieczenie będzie niezbędne.

W Indiach trudno jest dostać pieluszki jednorazowe lub modyfikowane mleko, dlatego trzeba zrobić duże zapasy planując podróż z dzieckiem.

Kobiety raczej nie powinny nosić bluzek na ramiączkach, z głębokimi dekoltami, minispódniczek. Przede wszystkim ze względu na szacunek do panujących tu obyczajów, ale również po to, by skóra była chroniona przed słońcem. Po przyjeździe można zaopatrzyć się w salwar kamiz (lub czuridar). To tunika, którą nosi się zazwyczaj do luźnych spodni. Będzie nie tylko praktycznym i wygodnym strojem w czasie pobytu, ale także wspaniałą pamiątką po powrocie.

Co do szczepień – przed wjazdem do Indii zalecane jest zaszczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, poliomielitis, odrze, durowi brzusznemu, WZW A, B oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Od osób powyżej szóstego miesiąca życia wymagane jest zaświadczenie szczepienia przeciwko żółtej gorączce (od osób z krajów, gdzie choroba ta występuje powszechnie). Od wszystkich osób planujących ponad roczny pobyt w Indiach wymagany jest test w kierunku HIV.

Odpowiednio przygotowani, zaszczepieni, posiadając wszelkie niezbędne dokumenty, możemy jechać. Ahoj, przygodo!

1 KOMENTARZ

  1. przede wszystkim powinniśmy dobrze zastanowić się, co chcemy zobaczyć i rozsądnie ułożyć plan podróży po Indiach. Moim zdaniem lepiej skupić się na małym wycinku kraju, dobrze go poznać niż jeździć z północy na północ tego ogromnego subkontynentu, Więcej czasu spędzi się wtedy w środkach lokomocji, co jest frajdą, ale do pewnego czasu. Zapewniam Was o tym 🙂 Moi rodzice też wyszli z takiego założenia i ostatnio kupili wycieczkę w alfa starze do Kerali, czyli esencji południowych Indii. Widziałam plan i bardzo mi się podoba. Gdyby nie to, że jestem zosia samosia, może też bym się skusiła:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here