Jak przygotować się do wyjazdu do Szwajcarii?

0

szwajcariaSzwajcaria to malutki kraj, ale przepiękny. Kilkudniowa wycieczka to zapewne za mało, aby móc dostrzec cały jej urok. Jednak wybierając się tam warto pamiętać o kilku rzeczach.

Kraj jest piękny, ale również bardzo drogi w porównaniu z Polską. Ceny w przeliczeniu są praktycznie trzy razy większe niż u nas. Za jedną parę spodni w Polsce kupimy dwie albo trzy. Natomiast inaczej wygląda kwestia sprzętu RTV i AGD. Tego typu rzeczy są z kolei dużo tańsze, ale jadąc na wakacje raczej nie planujemy w ramach pamiątek przywieźć pralkę albo telewizor.

Jeśli chodzi o pogodę to w zasadzie jest ona zbliżona do naszej. Oznacza to, że warto zabrać ze sobą ubrania różnego rodzaju. Wówczas unikniemy biegania po sklepach w poszukiwaniu kaloszy albo krótkich spodenek.

Nie różnimy się zbytnio od Szwajcarów, więc nie powinni być problemów wynikających z różnic kulturowych. Jednak Szwajcaria jest krajem kosmopolitycznym, a to oznacza, że spotkamy z pewnością ludzi z różnych stron świata i warto byłoby zachowywać się kulturalnie.

Kolejną sprawą o jakiej trzeba pamiętać to to, że kraj jest podzielony na trzy części i obowiązują trzy języki. Włoski, francuski i niemiecki. Jest jeszcze retoromański, ale on nie jest językiem oficjalnym i posługują się nim tylko nieliczni rodowici Szwajcarzy. Jeśli nie znamy żadnego z tych języków to koniecznie musimy ze sobą zabrać rozmówki albo słownik, ponieważ w porozumiewaniu się po angielsku możemy mieć ogromny problem. Szwajcarzy raczej nie znają zbyt dobrze tego języka.

Ogromnym plusem tego kraju jest czystość, jaka tam panuje oraz niska przestępczość. Idąc ulicami często zauważymy np. rowery pozostawione bez żadnego zabezpieczenia.

Mimo wszelkich utrudnień językowych i cenowych jest to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Ten piękny widok z okna na góry ze szczytami w chmurach na pewno zrewanżuje nam wszelkie problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here