Jak zorganizować wakacje na ostatnią chwilę?

Jak zorganizować wakacje na ostatnia chwilę? Czy rzeczywiście maj to ostatni dzwonek na organizację wypoczynku letniego? Udowadniamy, że nie!

0

wakacje last minuteMaj to wiosenny miesiąc, w którym coraz częściej zaczynamy myśleć o wakacjach. Jeśli nie zdążyliśmy ich do tej pory zorganizować, możemy się nieźle zdziwić. Gdzie byśmy nie spojrzeli, spotykamy trudności – małą ilość miejsc, niewielki wybór terminów lub horrendalne ceny… Jak więc zorganizować wakacje na ostatnią chwilę?

Oferty last minute

Wiele biur turystycznych codziennie prezentuje nowe oferty last minute. Są one niejednokrotnie tańsze od tych wykupowanych bardzo wcześnie w ramach promocji typu first minute. Ich niska cena jest nieprzypadkowa – wynika z rezygnacji klientów lub chęci wysłania pełnej obsady turystów, wiążącej się z zachowaniem promocyjnych cen czarterów i pokoi. W maju i czerwcu możemy upolować naprawdę atrakcyjne oferty last minute. Może okazać się, że spędzimy wakacje w luksusowym hotelu za jedną czwartą cen
y katalogowej! Na pewno będziemy mieli zapewniony transport, profesjonalną obsługę biura, pokój, wyżywienie i dodatkowe atrakcje takie jak na przykład wycieczki fakultatywne czy towarzystwo polskojęzycznego animatora czasu wolnego!

Rezerwacje zastępcze

Jeśli nie chcemy wyjeżdżać z biurem podróży i pragniemy wakacje zorganizować na własną rękę, zainteresujmy się hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi. Chociaż większość z nich ma już pewnie obsadzone miejsca, może okazać się, że niektórzy klienci prędzej czy później z nich zrezygnują. Na taką okoliczność zostawmy obsłudze namiary na siebie. Poinformuje nas ona o nowych terminach rezerwacyjnych, jeśli takie się pojawią. Jeśli mamy podobne problemy z transportem, postąpmy w ten sam sposób. Jest duża szansa na to, że uda nam się pokonać wszystkie przeciwności tą właśnie niekonwencjonalną drogą, którą podąża naprawdę niewielu turystów.

Dogłębne poszukiwania

Wiele hoteli, ośrodków i przewoźników nie dba tak bardzo o marketing jak konkurencja. Skutkuje to w mniejszym zainteresowaniu klientów, a tym samym – większej ilości dostępnych miejsc nawet w okresie wakacyjnym. Dobrze byłoby, gdybyśmy pokusili się o poszukiwanie takich właśnie miejsc i firm, choć to niewątpliwie trudne zadanie. Jeśli poświęcimy temu nieco więcej czasu, na pewno dojdziemy do celu. Korzystajmy z poleceń znajomych, ofert nowych, jeszcze niewypromowanych firm i hoteli, rozeznań terenowych, które zrobiliśmy jakiś czas temu. Może czeka nas pozytywne zaskoczenie?
Organizacja wakacji w maju? To naprawdę możliwe! Jeśli spróbujemy, na pewno doskonale wypoczniemy. Nie rezygnujmy z wakacji i postarajmy się o nie już teraz. To naprawdę nadal właściwy czas na poszukiwanie wymarzonego wypoczynku. Życzymy powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here