Zwiedzanie i odpoczynek, czyli gdzie się udać będąc w Turcji?

0

turcjaTurcja jest obecnie jednym z najważniejszych celów turystycznych Europejczyków oraz turystów z całego świata. Państwo jest atrakcyjne nie tylko pod względem wakacyjnych kurortów, plaż i morza, ale także licznych zabytków Turcji. By zwiedzić całą Turcję i zwiedzić wszystkie miejsca warte zobaczenia, powinniśmy zaplanować sobie minimum miesięczne wakacje.

Cóż jest w niej tak magicznego, że rocznie przyciąga miliony turystów z całego świata? To kraj dla turystów niezwykle egzotyczny, ale także znajomy, rodzinny. Każda narodowość znajdzie tu coś takiego, że poczuje się jak w domu.

Zacznijmy więc od najważniejszych kurortów Turcji:

Najpopularniejszą miejscowością turystyczną jest Alanya leżąca na Riwierze Tureckiej, nad Morzem Śródziemnym. Na całej długości kurortu rozciągają się piaszczyste plaże. Najbardziej popularną jest Kleopatra. Turyści decydują się na Alanię, bowiem pochwalić się ona może trzystoma słonecznym dniami w roku. W sezonie do dyspozycji turystów są setki barów oraz dziesiątki dyskotek. Alanya to nie tylko plaże, morze i dyskoteki. To także miejsce, gdzie turysta może zobaczyć fragment historii: Kızıl Kule– Czerwona Wieża oraz Alanya Kalesi– seldżucka twierdza.

Wypoczynek w Turcji to także Antalya. Antalya posiada własne międzynarodowe lotnisko. Jest to miasto wąskich uliczek, drewnianych domów, starych meczetów i sklepików, z których cześć pochodzi z czasów rzymskich. Antalya kojarzy się turystom z  białym piaskiem plaż, czystym morzem, alejami wysadzanymi palmami i unikatowymi zabytkami oraz górami Taurus.

Kolejnymi wartymi polecenia rejonami Turcji są:

Fethiye (miasto stojące na podwalinach starego Telmessos)- rozległa zatoka, szeroka promenada w pobliżu portu z licznymi barami i restauracjami oraz dzielnica targowa w centrum są atutami miasta.

Marmaris– zachwyca turystów antycznymi i średniowiecznymi zabytkami, oryginalną starówką z regionalnymi barami, kawiarniami i bazarem. W Marmaris można odpocząć w cieniu egzotycznych palm oraz uprawiać sporty wodne.

Side– 68 kilometrów od lotniska w Antalyi- małe i przytulne miasteczko z pięknym wybrzeżem oraz gajami pomarańczowymi.

İzmir– miasto portowe w zachodniej Turcji, nad Zatoką Izmirską.

Pamukkale– uzdrowisko powstałe nad tarasami w Pamukkale, kształtującymi się dzięki kolistym basenom wody termalnej tworzącym się w klifie.

Troja- jednen z najsławniejszych punktów archeologicznych na świecie.

Park Narodowy Göreme i skalne miasto Kapadocja – zobaczymy tam krajobraz całkowicie wyrzeźbiony przez erozję.

Turcja to przede wszystkim kraj wielkich kontrastów, bowiem spotykają się tu liczne kultury i ludy, a mieszanka archaiczności zaklętej w zabytkach kultury i sztuki w ciekawy sposób łączy się z najnowszymi osiągnięciami techniki i nowoczesnymi ośrodkami turystycznymi, które oferują turystom szereg hoteli i luksusowych apartamentów. Ten magiczny kraj to nie tylko bogactwo pradawnej cywilizacji, unikatowe zabytki islamskie i europejskie, ale także kultura kryjąca w sobie tajemnicę, w naturalny sposób zespolona z religią Islamu i tradycją i obyczajowością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here