Jadłospis na święta

0

Święta już nie długo, rodzina się zjedzie, a my nie mamy czasu na gotowanie lub tego nie lubimy. Jednak zostało jeszcze trochę czasu, aby wszystko móc dobrze zaplanować i nie zwariować.

W najgorszej sytuacji są te osoby, które organizują święta u siebie, a dodatkowo posiadają liczną rodzinę, ale z każdej sytuacji jest wyjście.

Tradycja nakazuje 12 potraw. Jesteśmy do tego przywiązani i większość z nas tę tradycję praktykuje. Sama ilość potraw nie zawsze jest problemem, ale ilość jedzenia. Co zrobić, jeśli pracujemy, w większości wypadków nawet w wigilię. Są na to sposoby.

Pierwszym jest przemyślenie jadłospisu dużo wcześniej i wybranie potraw, które można przygotować wcześniej. W ten sposób będziemy mogli gotować na raty.

Innym sposobem jest podzielenie pracy między domowników. Jeśli wszyscy wykonają część pracy, to na pewno pójdzie to o wiele szybciej i sprawniej.

Można również zrobić wigilię składkową. To oznacza, że umawiamy się z gośćmi, iż my udostępniamy dom, ale wszyscy angażują się w organizację świąt. Jeśli każdy gość przyniesie jakąś potrawę, to okaże się, że wigilię można zorganizować w dwie godziny.

Ostatecznie możemy zamówić jedzenie. Obecnie restauracje i firmy cateringowe wychodzą z inicjatywą i ich oferty są bardzo korzystne. Wcześniej należy zrobić mały rekonesans wśród takich firm, zapoznać się z cenami i opiniami. Na pewno okaże się, ze w naszej miejscowości jest wiele miejsc, z których możemy zamówić smaczne i nie drogie jedzenie.

A kiedy jedzenie będzie przygotowane, to pozostanie nam już tylko świętować.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here