Gdzie warto pojechać na urlop?

0

urlopPlanując urlop warto zapoznać się z szeroką ofertą biur podróży. Oferują nam one wycieczki autokarowe, samolotowe do prawie wszystkich krajów świata . Jednak kiedy widzimy tak różnorodną ofertę, nie wiemy na co powinniśmy się zdecydować. Jak wiemy, istnieje wiele form spędzania wolnego czasu. Możemy postawić na wypoczynek, na zwiedzanie, możemy wybrać również odpoczynek aktywny, a także- po zwykłym wypoczynku najbardziej popularny – odpoczynek rodzinny.

Jak wiemy- to na jaki urlop zdecydujemy się pojechać, często- niestety- zależy od zasobności naszego portfela. Nie powinniśmy się tym jednak przejmować, ponieważ jest naprawdę wiele tańszych równie pięknych miejsc, które możemy wybrać.

Najbardziej popularne wśród polskich turystów są Tunezja oraz Egipt. Są to dwa zdecydowanie najtańsze egzotyczne kraje dające nam pewność wspaniałej, gorącej pogody oraz niezapomnianych przeżyć. Zarówno w Tunezji jak i w Egipcie mamy styczność z niezwykle odmienną kulturą arabską oraz kontrowersyjną religią- Islamem. Mamy tu okazję zwiedzić przepiękne liczne meczety, zobaczyć, jak żyją tubylcy, ale także wybrać się na wyprawę wielbłądem, czy (w Tunezji) jechać na wycieczkę na Saharę. W Tunezji koniecznie należy zobaczyć Miasto Meczetów oraz czwarte święte miasto Islamu – Kairouan, wyżej wspomnianą Saharę, Tunis- stolicę kraju, najlepiej zachowane na świecie ruiny starożytnego koloseum w Al-Dżamm, Kartaginę oraz Park Narodowy Szakal. A w Egipcie- jak wiadomo- do zwiedzania mamy piramidy, warto przepłynąć Kanał Sueski.

Kolejnym równie atrakcyjnym krajem jest Turcja. Magia tego kraju przyciąga wielu turystów, z których większość decyduje się powrócić do tego prawie europejskiego, jednak pełnego egzotyzmu kraju. Również spotykamy się tu z liczną grupą wyznawców Islamu (Muzułmanie stanowią 99,64% populacji kraju). Jednak magiczna Turcja zauroczy nas swoją odmiennością połączoną ze swojskością. Turcy to niezwykle gościnni ludzie, chętnie zaproszą turystów do własnych domów, gdzie ugoszczą znakomitą herbatą oraz baklavą- tradycyjnym przysmakiem. Warto wybrać się m. in. do stolicy Turcji- Stambułu, gdzie warte zwiedzenia są: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, pałac Topkapi.

Dla osób, które chcą wydać więcej na letni wypoczynek, warta polecenia jest na przykład Tajlandia: idealna mieszanina przeżyć oraz wypoczynku. Najpierw widzimy tętniącą życiem metropolię – Bangkok, a później piękne, spokojne plaże i kąpieliska . Warte odwiedzenia są również Wyspy Kanaryjskie nazywane miniaturowym kontynentem. Zachwycają odwiedzających bogactwem natury. To raj dla poszukiwaczy egzotyki, wypoczynku w pięknym i czystym miejscu.

Jak wiemy- wakacje to czas odpoczynku, zwiedzania i dobrej zabawy. To gdzie się wybierzemy i jak je spędzimy, zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Udanego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here