Jak zorganizować wieczór kawalerski i panieński?

3

wieczor kawalerskiWieczór panieński oraz kawalerski to ostatnia zabawa bez partnera jako kawaler czy panna. Znajomi urządzają narzeczonym imprezę przed ślubem. Zwyczaj mawia, że wieczór panieński spędzany jest wyłącznie w towarzystwie osób płci żeńskiej (a kawalerski odwrotnie – w towarzystwie mężczyzn) i organizowany jest w celu zażycia ostatniej przyjemności niedostępnej po ślubie. Historia tego zwyczaju mawia także, że zabawy kawalerskie/panieńskie mają na celu pokazanie przyszłym małżonkom, jaki popełniają błąd decydując się na ślub i że bycie „wolnym” jest dużo bardziej przyjemne. Jak nakazuje tradycja, organizacją wieczorów zajmują się świadkowie pary młodej.

Przejdźmy zatem do rzeczy. Organizowanie tego typu zabaw wymaga wielu pomysłów. Istnieją oczywiście firmy, które zajmują się organizacją wieczorów panieńskich/kawalerskich i zwalniają nas z wszelkich obowiązków, ale – jak wiemy – może to troszkę kosztować. Chcąc przygotować taką imprezę samemu, należy mieć pomysł, zrobić listę gości, ustalić budżet oraz opracować plan działania razem ze znajomymi, którzy również będą się bawić podczas przyjęcia i przydzielić każdemu obowiązki, by później nie było chaosu.

Zacznijmy zatem od miejsca zabawy. Wszystko oczywiście zależy od budżetu, ale jeśli nie chcemy zbankrutować, najlepiej zorganizować zabawę w domu prywatnym. Wystarczy duży pokój, a w nim kanapa, fotele, stół, sprzęt grający, no i miejsce na taniec, zabawę. Pokój będzie oczywiście ustrojony w stylu zabawy, ale o tym później.

Rodzaj imprezy musi być dostosowany do zainteresowań oraz upodobań kawalera bądź panny. Nie możemy porywać się na coś, co mogłoby wprawić w zakłopotanie bohatera czy bohaterkę wieczoru. Powinniśmy również pamiętać, że wieczór ten jest organizowany dla nich, a nie dla nas, więc to główni zainteresowani mają się bawić najlepiej, a nie nudzić na przyjęciu zorganizowanym dla nich. Jeśli przyszli młodzi są osobami odważnymi, śmiałymi, można „zaszaleć” i zaprosić na imprezę striptizera lub striptizerkę. Pamiętajmy, by rozrywki i wszelkie niespodzianki dostosować do osoby, by wieczór, który miał być świetną zabawą, nie zamienił się w niesmaczne przeżycie.

Nie rezygnujmy jednak z szaleństw. Wieczór bowiem powinien być nietypowy i niezapomniany. Warto ustalić temat przewodni wieczoru. Dla pań może to być np. Bollywood, Arabia, lata na przykład 60-te i wiele innych. Pomysłami na temat przewodni dla panów mogą być sport, skoki bungee czy nurkowanie – wszystko wedle zainteresowań pary młodej. Oczywiście, na każdym wieczorze panieńskim lub kawalerskim nie brakuje śmiesznych gadżetów zakupionych w sexshopie. Mogą to być słomki do napojów w kształcie penisa, zabawne kapcie i fartuszki, maskotki w kształcie piersi oraz penisa i wiele, wiele innych.

Warto jako prezent zrobić plakat z bohaterem/bohaterką wieczoru i wszystkimi uczestnikami lub obdarować przyszłych małżonków zabawnymi gadżetami: dla pana młodego na przykład męskie seksowne strunki lub lalka dmuchana ze śmieszną dedykacją, a dla pani młodej seksowna bielizna lub jakaś erotyczna zabawka. Pamiętajmy jednak zawsze, by prezentem, czy gadżetem nie urazić żadnego z przyszłych małżonków.

Poza tematami przewodnimi, warto zadbać o alkohol. I tu, oczywiście, należy także zachować umiar, by nikt później nie żałował tego, co się stało podczas tej zabawy. Warto wymyślić jakieś kolorowe drinki tak, by pasowały nam do tematu przewodniego. Jeśli chodzi o jedzenie, to także wedle gustu. Mogą to być przekąski, kanapki, czy chipsy, jeśli tematem przewodnim byłby sport. Wszystko zależy od gustu pary młodej oraz, oczywiście, gości.

Gdy wszystko jest już zorganizowane, nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić przyszłych pana czy panią młodych i świetnie się bawić tak, by drugiego dnia wszystko pamiętać i nie obudzić się z bólem głowy.

3 KOMENTARZE

  1. Do organizacji wieczoru kawalerskiego polecam Night Club ROYAL w Sopocie. Dobry alkohol .. gustowne wnętrze.. oraz piękne zmysłowe kobiety… które dotrzymują Ci cały czas towarzystwa. Gorąco polecam ten lokal. Przyjdź a nie pożałujesz

  2. Zawsze można skorzystać z gotowca i wynająć firmę profesjonalnie zajmującą się organizacją tego typu przedsięwzięć, taką jak chociażby wieczorkawalera Nie trzeba się przejmować organizacją i załatwianiem tego wszystkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here