Jak ozdobić dom na święta?

0

Święta tuż tuż, ulice, galerie i wiele domów już od jakiegoś czasu błyszczą światełkami, a my jeszcze nie przystroiliśmy swojego domu. Jednak to nic straconego. Mamy jeszcze trochę czasu. Wystarczy pomyśleć i opracować koncepcję, aby nasz dom wyglądał ładnie, ale nie kiczowato, ponieważ tekst wygląda, jak choinka jest w tym momencie na miejscu, ale ze wszystkim należy zachować umiar.

Powinniśmy na początku przejrzeć ozdoby, które już mamy. Ewentualnie dokupić braki lub wykonać coś samemu.

Po obejrzeniu naszych zapasów ozdób świątecznych możemy dojść do wniosku, że nie są one wcale takie ubogie i złe. Czasami choinka ozdobiona takimi starymi bombkami wygląda o wiele lepiej niż ta, na której wiszą tylko nowoczesne ozdoby. To pozwala na przywołanie ducha minionych świąt. Przy wigilijnym stole warto na chwilę wrócić do przeszłości, pomyśleć nad tym co było. Odrobina refleksji każdemu się przyda.

Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie własnych ozdób świątecznych, zwłaszcza kiedy w domu są dzieci. To pozwoli na integrację całej rodziny i silniejsze odczucie świąt. Nie chodzi tu tylko o papierowe łańcuchy, chociaż przy ich tworzeniu wszystkie dzieci mają wspaniałą zabawę. Jednak są jeszcze inne ozdoby, które można wykonać w domowym zaciszu.

Witraże malowane specjalnymi farbkami do szkła. Jest to co prawda zabawa dla nieco starszych dzieci, ale efekty są piękne. Można kupić specjalne szablony lub namalować coś odręcznie. To zależy od naszego wyboru i talentu. Fakt, iż zmycie takich dzieł jest trudne, ale można temu zapobiec. Wystarczy malować na kartce papieru lub kartoniku, a potem zawiesić taki obrazek w oknie. Niczego nie pobrudzimy, a efekt będzie i tak ładny.

Można także przygotować ozdoby z modeliny. Są dosyć trwałe, można je malować lub pozostawić w naturalnych kolorach. Dostępne są modeliny samo twardniejące, gliny, masy do rzeźbienia. Każdy może sobie coś wybrać. Jeśli nie chcemy kupować, to można przygotować samemu tzw. masę solną. Z takiego tworzywa możemy wyczarować wszystko, od bombek po figurki.

Ostatni pomysł jest pomysłem dla łakomczuchów. Wspólne pieczenie pierników w świątecznych kształtach to zabawa dla całej rodziny. Można ulepić coś samemu z ciasta lub wykorzystać specjalne foremki. Takie słodkie ozdoby po upieczeniu można pomalować lukrem i albo wykorzystać, jako ozdobę, albo po prostu zjeść. Na choince również mogą zawisnąć cukierki. Chociaż istnieje obawa, że znikną szybciej niż się na niej pojawiły.

Jednak to nie ozdoby są najważniejsze, a bycie razem w ten świąteczny czas.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here