Jaki prezent dla babci i dziadka.

0

prezenty dla babci i dziadkaMimo, iż wydaje się, że wybieranie prezentu dla najbliższej osoby to niezwykle prosta sprawa, owy wybór sprawia nam ogromne problemy. To naturalne, że chcielibyśmy zaskoczyć obdarowywaną osobę i zobaczyć radość na jej twarzy.

Najbardziej wartościowe są prezenty zrobione przez nas samych. Oczywiście, prezent można zakupić w sklepie, ale o tym później. Na dzień babci oraz dziadka możemy przygotować dziecku serduszka z masy solnej (jeśli jest małe, gdy jest już większe, maluch może sam wykonać serduszka).  Jak zrobić masę solną? Oto prosty przepis: 200g mąki, 200g soli, 125 cm3 wody. Mąkę mieszamy z solą i stopniowo dodajemy wodę tak, by masa była plastyczna, ale nie za rzadka, ponieważ wtedy ulepienie oraz wyschnięcie naszej figurki będzie niemal niemożliwe. Masę wyrabiamy około 5 do 10 minut, poczym jest gotowa do lepienia. Powróćmy, zatem, do prezentu. Z przygotowanej masy solnej lepimy serduszka, odkładamy do wyschnięcia. Gdy figurki są już twarde i suche, malujemy rączkę lub stópkę dziecka farbą i odciskamy na serduszku. Jest to wspaniały prezent dla dziadka lub babci, którzy kochają swoje wnuki. Także dla nas będzie to pamiątka na przyszłość – po kilku lub kilkunastu latach miło jest zobaczyć, jak małe dłonie czy stopy się miało…

Oczywiście, możemy kupić gotowy prezent w sklepie. Zastanowić się powinniśmy, cóż sprawiłoby radość najbliższym. Czy warto jest kupować figurki, które często stoją na pułkach i zbierają kurz? Kupione figurki często nie pasują stylem do reszty wystroju mieszkania i obdarowana osoba musi zmusić się do uśmiechu i często tylko udaje, że jej się to przyda – tak jest w większości wypadków.  Cóż więc kupić babci czy dziadkowi, by uśmiech na ich twarzy był szczery? Kupując prezent należy wziąć pod uwagę preferencje osobiste obdarowywanej osoby. Powinno się zastanowić, czy babcia lub dziadek nie potrzebują czegoś- może coś skończyło się w domu i trzeba to kupić? Może coś się zepsuło? Może czegoś potrzebują, o czymś marzą? Najlepszy prezent, to prezent praktyczny, czyli taki, który będzie można używać i za każdym razem pamiętać o osobie, która go podarowała. Jeśli obdarowywany lubi czytać książki, warto zakupić jakąś nową pozycję. Jeśli preferuje słuchanie muzyki – nic prostszego, można kupić jakąś płytę lub zestaw płyt ulubionego gatunku muzyki.

Z perfumami i kosmetykami należy uważać. Seniorzy często mają jakieś alergie – lepiej, więc, wiedzieć, co się kupuje i czy dany rodzaj lub zapach będzie odpowiadał skórze i preferencjom obdarowywanego.

Najłatwiej jest kupować prezent seniorowi, który posiada jakieś jasno sprecyzowane hobby. Może dziadek gra w szachy? Można kupić piękny zestaw szachów. Babcia, która wyszywa może potrzebować specjalnych nici, narzędzi.

Można także zainwestować w prezent fotograficzny. Zrobić album ze wspomnieniami z przeszłości. Zdjęcia poukładać chronologicznie lub tematycznie. Będzie to wspaniałą pamiątką dla babci lub dziadka. Za każdym razem, gdy będzie chciał/a powspominać stare, dobre czasy, będzie miał/a album ze zdjęciami od ukochanych wnuków.

Można także zainwestować w zdrowie. Świetnym prezentem są zestawy różnych herbat. Jak powszechnie wiadomo, herbaty, mieszanki ziołowe mają pozytywne działanie na organizm każdego człowieka. Jeśli naszemu seniorowi coś dolega, możemy dobrać taki zestaw ziół i herbatek, które są polecane na daną dolegliwość oraz dobrać do tego wspaniałą filiżankę z czajniczkiem do zaparzania ziółek.

Pomysłów na prezenty jest mnóstwo. Wybranie odpowiedniego nie jest łatwe, ale może nam dać możliwość zabawy w detektywa, który ma za zadanie dowiedzenie się, co może sprawić największą radość naszej babci czy dziadkowi. Proszę mi wierzyć, to świetna zabawa, a szczery uśmiech na ustach obdarowanej osoby wynagrodzi nam wszelkie trudy szukania odpowiedniego prezentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here