Jaki prezent na 18 urodziny?

0

prezent na 18Mówi się, że dawanie jest milsze od dostawania. I może coś w tym jest, ale kiedy pojawia się problem co kupić w prezencie to cała przyjemność momentalnie mija. Pojawiają się pytania typu czy się spodoba, czy nie za tanie, nie za drogie, czy się do czegoś przyda. Wymieniać można bez liku. A 18 urodziny to szczególna data w życiu każdego człowieka i prezent również powinien być szczególny. Jednak co kupić, kiedy brakuje pomysłów? Taki prezent trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Ostatnimi czasy modne są wszelkie zabawki dla dorosłych, alkohol, śmieszne przedmioty, itp. Jednak z takiego prezentu obdarowany chwilę się pośmieje i raczej odłoży go w kąt, a przecież nie o to nam chodzi.

Wszystko zależy kim jesteśmy dla solenizanta. Jeśli zwykłymi znajomymi to może rzeczywiście możemy mu podarować coś śmiesznego, ale jeśli jest to osoba nam bliska, to wypadałoby dać mu coś prosto z serca. Zawsze możemy samodzielnie coś wykonać, np. własnoręcznie namalowany portret, rzeźba, biżuteria. Jednak nie zawsze mamy taki talent. Jeśli jest to nasza najlepsza przyjaciółka czy przyjaciel to może zróbmy album z naszymi wspólnymi zdjęciami. Najlepiej taki, w którym umieścimy zdjęcia chronologicznie, zaczynając od najmłodszych lat. Innym pomysłem jest biżuteria ze specjalnie wygrawerowaną dedykacją. Pomyślmy także co ten ktoś lubi, jakie ma pasje, bo może jest wielbicielem motoryzacji i zbiera modele albo książki, a nie ma jeszcze najnowszej.

Gorzej jest w przypadku rodziców, dziadków, ciotek, wujków, itp. Oni zazwyczaj dają pieniądze. Oczywiście, że nastolatek, który dostanie prezent w postaci gotówki jest zadowolony, ale po kilku latach uzna, że jednak lepiej by było, gdyby dostał coś co pozostanie pamiątką do końca życia. I tu pojawia się miejsce na inwencje twórczą. Można podarować swojemu potomkowi np. jakąś pamiątkę rodzinną. To na pewno każdego ucieszy i da poczucie ważności i dorosłości. Również biżuteria może być takim prezentem. Kiedyś to było bardziej praktykowane, ale teraz wraca się do tego. Piękny pierścionek albo sygnet na pewno ucieszy wielu solenizantów. Dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na droższe prezenty, dobrym pomysłem będzie np. wycieczka w wymarzone miejsce.

Pomysłów jest wiele. Jednak najważniejsze jest to, żeby ten wyjątkowy dzień spędzić w gronie najbliższych osób, aby był on niezapomniany i wspaniały. I to już będzie przepięknym prezentem samym w sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here